XXXIV Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

OSiR Zamość. serdecznie zaprasza do Zamościa na 34. Edycję Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 2 września 2023 roku.

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest wyjątkową niekomercyjną imprezą sportową w skali całego kraju. Ideą tego wydarzenia jest upamiętnienie wysiedleń najmłodszych mieszkańców naszego regionu, które miały miejsce w czasie II wojny światowej.

Unikalna formuła Biegu (cztery etapy o łącznej długości 100 km, w tym półmaraton), liczne wydarzenia towarzyszące (wieczorki historyczne, koncerty, wystawy, biegi dzieci), a także malownicza trasa wiodąca drogami Roztocza – to wszystko składa się na niepowtarzalny sportowo – patriotyczny charakter naszej imprezy. Bieg jest już doskonale znany lokalnej publiczności i posiada liczne grono miłośników w kraju i za granicą.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Aktywów Państwowych, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Zamość, a Patronat Medialny objęły media lokalne i regionalne.

Wszystkie informacje dotyczące biegu i wydarzeń towarzyszących są udostępniane na stronie internetowej: www.biegpokoju.zamosc.pl oraz na fanpage'u facebook'owym OSiR Zamość.

materiał nadesłany

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *