Solidarni z 17 milionami

Zamość przyłączył się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce.

Akcję (od 2015 roku) realizuje Fundacja Kolorowy Świat, by zwiększać świadomość polskiego społeczeństwa na temat MPD.

We wtorek, 6 października 2020 w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, punktualnie o godz. 19.00 w geście solidarności z osobami z MPD, zamojski ratusz rozbłyśnie na zielono.

Dlaczego #17milionów?–ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest również najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci.

W tym roku świecić się będą budynki m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu.  

Więcej informacji oKampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” w Zamościu, jak co roku organizuje kampanię społeczną z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego #ILOVEGREENCHALLENGE.

Idea obchodzenia Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, powstała w 2012 w Australii i USA, również od 2012 r. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” prowadzi kampanie społeczne z okazji Światowego Dnia MPD, w celu zapoznania lokalnej społeczności z problematyką mózgowego porażenia dziecięcego. Podobnie jak w poprzednich edycjach kampanii, finał odbędzie się 6 października, kiedy w godzinach wieczornych zamojski Ratusz zostanie podświetlony na zielono.

Patronat Honorowy nad kampanią objął Prezydent Miasta Zamość, Pan Andrzej Wnuk

Więcej o akcji:https://www.facebook.com/hashtag/ilovegreenchallenge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.