Nagroda dla Akademickiej Mistrzyni Polski

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski przyznał nagrodę finansową dla Agaty Sałamachy, studentki PWSZ, która w tym roku zdobyła złoty medal w trójboju siłowym podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski to niebywałe osiągnięcie, nie tylko w skali Zamościa, ale i województwa. W związku z tym postanowiłem uhonorować panią za wysiłek włożony w tę dyscyplinę, a jednocześnie godne reprezentowanie naszej uczelni na tych zawodach. Gratuluję i życzę dalszych osiągnięć, także tych naukowych – powiedział rektor wręczając nagrodę.

Jestem bardzo mile zaskoczona, nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Jest to docenienie mojego trudu na treningach i zawodach – mówiła Agata Sałamacha. – Sport to część mojego życia. Na uczelni mam indywidualną organizację studiów i to mi pomaga połączyć trenowanie, sport i naukę. To najlepszy sezon w moim życiu. Jestem bardzo dobrze przygotowana i myślę o najwyższych stopniach podium – dodała sztangistka.

Na co dzień Agata trenuje w Klubie Sportowy Agros Zamość, pod czujnym okiem trenera Andrzeja Gawła.

Już w najbliższy weekend czekają ją Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 23 w Cieszanowie, a w kolejny Akademickie Mistrzostwa Polski w Białej Podlaskiej.

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów!

( na podstawie inf. PWSZ Zamość, fot. PWSZ Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.