Dzień Europy w Krok za krokiem

W dniu 9 maja w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok zakrokiem” w Zamościu obył się happening pn. Równość, Godność, Normalność, zorganizowany w ramach Dnia Europy oraz Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Przybyłych gości i wychowanków Stowarzyszenia przywitała Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Pani Maria Król, tłumacząc pierwotny przebieg happeningu który miał się odbyć na Rynku Wielkim w Zamościu jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych zapadła decyzja o zmianie jego programu i lokalizacji.

Następnie wystąpili członkowie zespołu wokalnego „Creazy Steps” pod kierunkiem Pani Ewy Sienkiewicz , którego członkami są uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „ Krok za krokiem” w Zamościu. Wśród przybyłych gości należy wymienić: Pana Jerzego Dębskiego – Dyrektora Oddziału Lubelskiego PFRON, Panią Magdalenę Dołgan- Zastępcę Prezydenta Miasta Zamościa, Pana Marka Gajewskiego – Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Zamościa. Kolejnym punktem spotkania był mecz boccia – dyscypliny paraolimpijskiej dla osób z niepełnosprawnościami. Mecz był rozgrywany pomiędzy drużyną SPDN „Krok za krokiem”, a przybyłymi gośćmi i zakończył się wygraną drużyny SPDN „Krok za krokiem”, po bardzo emocjonującej dogrywce.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *