Sala kinowa CKF w nowej odsłonie

Zakończył się remont sali nr 1 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Widzowie zamojskiego kina oglądają jesienne premiery w nowej, lepszej jakości i w komfortowych warunkach.

Kompleksowa modernizacja sali nr 1 objęła wymianę foteli, wykładziny oraz przebudowę widowni i oświetlenia. W sali został zamontowany nowy srebrny ekran, który daje gwarancję jasnego obrazu i znacznie poprawi jakość projekcji filmowych. Istotne są tu nie tylko względy estetyczne ale też bezpieczeństwo widza i energooszczędność. Modernizacja obniży koszty eksploatacji urządzeń cyfrowych, umożliwiając mniejsze zużycie energii. Koszt przedsięwzięcia to 479 946,00 zł. Modernizacja została dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej z Programu Operacyjnego IV: Rozwój kin. Priorytet I: Modernizacja Kin.

Filmowa jesień w zamojskim kinie nabiera tempa! Już 29 września w repertuarze TWÓRCA. Jak wskazują krytycy, to najlepsze science fiction od lat. Fabuła opowie o świecie, w który toczy się wojna między ludźmi i sztuczną inteligencją. W październiku na ekrany powracają ukochani bohaterowie animacji PSI PATROL. Przekonacie się, że małe pieski mają wielkie moce! Październik to także premiera najnowszego filmu Martina Scorsese CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA z Robertem De Niro i Leonardo DiCaprio, RÓŻYCZKA 2 –
kontynuacja obsypanego nagrodami filmu, z plejadą gwiazd oraz CHŁOPI, niezwykła adaptacja noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Film został zrealizowany w wyjątkowej technice animacji malarskiej. W listopadzie na ekranach monumentalne dzieło Ridleya Scotta – NAPOLEON. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych i wyrafinowanego wątku miłosnego z cesarzową Józefiną w roli głównej. W okres świąteczny wprowadzi nas polska komedia UWIERZ W MIKOŁAJA. To ciepła i wielowątkowa opowieść o tym, że w magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia każdemu, może przytrafić się coś najpiękniejszego w życiu.

Tradycyjnie w listopadzie (20-21.11.2023) w ramach przeglądu filmowego Alchemia Kina w CKF Stylowy, pojawią się gwiazdy filmowe. Gośćmi 11. Alchemii będą: Artur Barciś i Marta Lipińska. Przegląd poprowadzi Łukasz Maciejewski. /CKF

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *