Seria do zapomnienia

Spotkanie z AZS UJK Kielce, a zwłaszcza jego końcowe minuty pokazały, że szczypiorniści Padwy Zamość potrafią wytrzymać ciśnienie i w kluczowych momentach zachować zimną krew. Dzięki zwycięstwu 30:26 (17:14) zamościanie zakończyli serię czterech meczów bez zdobyczy punktowej.

W sobotnim meczu z kielczanami w zamojskiej drużynie dobrze funkcjonowały elementy, do których można było mieć dotychczas zastrzeżenia. – Przede wszystkim obrona. Współpraca pomiędzy zawodnikami z pola i bramkarzami wreszcie wyglądała mniej więcej tak jak sobie życzyłem. Najważniejsze, że moi podopieczni zaczęli nawzajem się słuchać. Dotychczas było tak, że owszem, wymieniali między sobą wskazówki, ale nie wprowadzali ich w życie. W sobotę było zupełnie inaczej – mówi Tomasz Czerwonka, trener MKS Padwa Zamość.

Pocieszająca jest także gra skrzydłowych. Istotne trafienia dla Padwy zaliczyli Jakub Wańkowicz, Kajetan Litwińczuk, a zwłaszcza Jakub Pieczykolan, dla którego był to najlepszy występ w tym sezonie.
Praktycznie przez całe spotkanie inicjatywa należała do żółto-czerwonych, ale ambitnie grający gospodarze nie zamierzali oddać meczu bez walki. Wręcz przeciwnie, w 56 min kielczanie tracili tylko jedną bramkę (25:26) i remis był na wyciągnięcie ręki.
Wówczas ważne trafienia dla zamościan zaliczyli Adrian Adamczuk, Szymon Fugiel (tradycyjnie już najlepszy strzelec zespołu, 9 goli) i Tomasz Samoszczuk i dzięki nim dwa punkty pojadą do Zamościa.

W najbliższy czwartek zespół trenera Czerwonki odrobi ligowe zaległości i w wyjazdowym meczu zmierzy się z rezerwami Azotów Puławy.

AZS UJK KIELCE – PADWA ZAMOŚĆ 26:30 (14:17)

Padwa: Buchcic, Bąk – Fugiel 9, Pieczykolan 4, Litwińczuk 4, Adamczuk 3, Gałaszkiewicz 3, Wańkowicz 2, Samoszczuk 2, Działa 1, Romańczuk, Świerczyński, Wawrzycki, Maroszek.

Sędziowali: Paweł Piątek (Gać), Maciej Szestakow (Rzeszów). Widzów: 50. Kary: Padwa – 12 min. Czerwona kartka: Gałaszkiewicz – 55 min, za faul. (info.  MKS Padwa Zamość)

Advertisements

One thought on “Seria do zapomnienia

 • 29 listopada 2016 o 10:18
  Permalink

  Zapraszamy do odwiedzania całkowicie nowej strony internetowej MKS Padwa Zamość.
  Pod adresem http://www.padwazamosc.pl/ znajdziecie aktualności z życia klubu, a także garść informacji o imprezach, które organizujemy.
  Pozdrawiamy i do zobaczenia na naszych meczach. Najbliższe już 11 grudnia z MOSiR Bochnia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *