Policzono bezdomnych na terenie miasta

W nocy z 13 na 14 lutego odbyło się ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Przeprowadzono je również w Zamościu.

„Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych” przeprowadzane jest raz na dwa lata od 2009 r., z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, funkcjonariusze Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Policji w Zamościu sprawdzali miejsca, w których zwykle przebywają osoby bezdomne. Odwiedzono m.in. Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta, ogródki działkowe, pustostany.

Podczas tegorocznego badania doliczono się 37 osób bezdomnych: w Schronisku przebywało 29 osób bezdomnych, na Starówce w trzech mieszkaniach (u znajomych) – 5 osób bezdomnych, na ogródkach działkowych (na ul. Miłosza) – 1 osoba bezdomna, w pustostanie -1 osoba bezdomna, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej – 2 osoby bezdomne (kobiety), w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przebywała 1 osoba bezdomna z Zamościa.

Z informacji przekazanych z Zakładu Karnego w Zamościu wynika, iż w dniach 13-14.02.2019 r. w Zakładzie Karnym w Zamościu przebywało 16 osób bezdomnych, były to osoby spoza miasta, z terenu innych gmin.

Z prowadzonej statystyki wynika, że liczba osób bezdomnych w Zamościu wykazuje tendencje spadkową.

Według zgromadzonych danych podczas badania w 2017 r. (w nocy z 8 na 9 lutego) doliczono się 42 osób bezdomnych w tym: w  Schronisku przebywały 34 osoby bezdomne, na Starówce – 1 osoba bezdomna, na działkach- 2 osoby bezdomne (ul. Fredry, ul. Miłosza), w pustostanie przebywały 3 osoby bezdomne, w Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych – 2 osoby bezdomne z Zamościa. W  dniach  8-9.02.2017 r. w Zakładzie Karnym w Zamościu przebywało 11 osób bezdomnych (były to osoby z terenu różnych gmin, nie było osób z terenu Miasta Zamość).

W 2015 r. liczenie odbyło się w nocy 21-22 stycznia. Zarejestrowano wtedy 44 osoby bezdomne (w tym 42 osoby bezdomne przebywały w Schronisku dla Bezdomnych,  a 2 przebywały na ogródkach działkowych).

Natomiast w 2013 r. w nocy 7-8 lutego  na terenie Zamościa przebywało aż 61 osób bezdomnych, w tym 44 osoby w Schronisku dla Bezdomnych, 17 osób w innych miejscach (m.in. w pustostany, domki, altany działkowe).

(na podst. inf. UM Zamość, fot. pixabay.com)

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *