Wakacje w ciepłych krajach zimą – 4 popularne kierunki

Jest wiele argumentów przemawiających za tym, aby wybrać się na wakacje zimą. Przede wszystkim można liczyć na dużo lepsze ceny niż w sezonie, a na miejscu powinno być mniej turystów. Dodatkowo odwiedzając ciepłe kraje w styczniu lub lutym można przynajmniej na kilka – kilkanaście dni zapomnieć o niskich temperaturach i po prostu odpocząć w komfortowych warunkach.

  1. Czy wakacje zimą to dobry pomysł?
  2. Gdzie wybrać się na styczniowe wakacje?
  3. Wypoczynek na pięknych plażach niezależnie od pory roku

Jeżeli więc zastanawiasz się, czy styczniowe wakacje będą dla ciebie odpowiednie, koniecznie sprawdź nasze wskazówki. Dzięki temu nie tylko zaplanujesz idealne zimowe wakacje, ale też dowiesz się, gdzie warto szukać ofert, aby skorzystać z najlepszych cen i jednocześnie zyskać możliwość przebywania na pięknych plażach, co przełoży się na niezapomniany urlop.

Czy wakacje zimą to dobry pomysł?

Słoneczne wakacje, przyjemna temperatura i piękne widoki w czasie, gdy cała Polska jest pokryta śniegiem? Planując wakacje na okres zimowy, jest to jak najbardziej możliwe! W końcu trzeba pamiętać, że niezależnie od pory roku, zawsze można skorzystać z ofert biur podróży, dzięki którym po zaledwie kilku godzinach lotu będzie można korzystać ze wszystkich uroków pięknych plaż. Wakacje w styczniu to idealny wybór również dla osób oszczędnych, które nie chcą przepłacać w sezonie oraz dla tych, które później mogą mieć problemy z otrzymaniem urlopu.

Gdzie wybrać się na styczniowe wakacje?

Niezależnie od tego, czy najbardziej interesują cię piękne rajskie plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych czy też atrakcje przeznaczone dla miłośników przyrody, nasze propozycje miejsc, do których warto się wybrać w okresie zimowym, na pewno przypadną ci do gustu. Możesz też zajrzeć do zestawienia opisującego popularne ciepłe kraje w styczniu (https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-wakacje-w-styczniu/).

Jednym z najpopularniejszych kierunków od lat pozostaje Egipt, gdzie praktycznie przez cały rok można cieszyć się wysokimi temperaturami. Na turystów czekają tu między innymi piaszczyste plaże, majestatyczne pustynie i oczywiście piramidy.

Kolejnym popularnym wyborem wśród turystów, którzy preferują wakacje w sezonie zimowym, jest Madera. Można tu zwiedzić wyjątkowe plaże (zarówno naturalne, jak i sztuczne), małą wyspę Porto Santo, piękną stolicę Funchal. Najważniejsze jest jednak to, że temperatura wody wynosi około 18 stopni, co pozwoli na niejedną przyjemną kąpiel w oceanie.

W tego typu zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca, w którym w okolicach stycznia temperatura wynosi aż 27 stopni Celsjusza. Chodzi o Wyspy Zielonego Przylądka. Chociaż możliwość spędzenia tu urlopu wiąże się z większymi kosztami niż ma to miejsce w przypadku Egiptu lub Madery, zdecydowanie warto skusić się na taką wycieczkę. Zawsze też warto sprawdzać oferty last minute, dzięki którym można dużo zaoszczędzić.

Na końcu naszego zestawienia znalazła się Tajlandia, która przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku. Wysokie temperatury i niskie ceny przyciągają tu turystów niezależnie od pory roku. Jest to świetny wybór zarówno dla rodzin podróżujących z dziećmi, jak i dla singli.

Wypoczynek na pięknych plażach niezależnie od pory roku

Jeżeli nie możesz wygospodarować czasu na to, aby odwiedzić ciepłe kraje w styczniu, zawsze możesz spróbować odkryć uroki piaszczystych plaż w kolejnych miesiącach. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz w artykule https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-wakacje-w-lutym/. Bez względu na to, które z polecanych miejsc wybierzesz, na pewno będzie tam wyjątkowo ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *