17.06.2013 r. 38 – Zamojskie Lato Teatralne ,,OSTATNI BASTION ”

17 czerwca (poniedziałek) godz. 21.00 na terenach zielonych na Osiedlu Jana Zamoyskiego odbył się spektakl OSTATNI BASTION .
Teatr Wędrujące Lalki Pana Pejo w Sankt Petersburgu
reżyseria i kostiumy – Anna Szyszkina
scenografia – Oleg Skotnikow
„Ostatni bastion” to przedstawienie zabawne i prowokacyjne. Widownia, będąca pod ostrzałem katapult, przygląda się jak postaci budują barykady, próbują zdezerterować, wywieszają białą flagę i ponownie walczą, by ochronić swoją wątłą, ale kolorową twierdzę – ostatni bastion.
Mieszkańcami domku z kart są Aktor i Aktorka komediowi – Polichinelle i Pierrette. Są ciasno otoczeni widzami, jak oblegającą armią. Nagle, widownia przeistacza się w siły, które oblegają bastion teatru. Tak zaczyna się wojna.
Spektakl traktuje o wewnętrznej agresji oraz fikcyjnych granicach tworzonych przez ludzi wobec siebie. Utrzymany w charakterze błazeństwa, bufonady, jest pełen niespodzianek i mitycznych stworzeń, jak na przykład Minotaur – symbol irracjonalizmu w teatrze.
To historia opowiadająca o tym, co jest „w” i „poza”. Wewnątrz ekstrawaganckiej Pierrette może skrywać się złośliwy chuligan.

Zapraszamy na fotorelację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.