Parkomaty przy dyskontach – informacja Miejskiego Rzecznika Konsumentów

W ostatnich tygodniach do biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów zgłasza się wiele osób w sprawie opłat, jakie pobierane są na parkingach przy dwóch sklepach sieci „Biedronka” mieszczących się w Zamościu przy ul. Lwowskiej i ul. Peowiaków.

Rzecznik apeluje do wszystkich osób korzystających z wyżej wymienionych parkingów o dokładne zapoznanie się z treścią zamieszczoną tablicach informacyjnych ustawionych przy wjeździe na parking i na jego terenie oraz zapoznanie się z Regulaminem parkingu, który zobowiązuje do pobrania biletu z parkomatu i pozostawienie go w widocznym miejscu w pojeździe.

Do chwili obecnej tylko na parkingach przy dwóch sklepach sieci Biedronka w Zamościu ustawiono parkomaty, ale niewykluczone jest, że w przyszłości podobne zasady parkowania zostaną wprowadzone na innych parkingach.

(inf.  Katarzyna Mazur, Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu)

zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Advertisements

4 thoughts on “Parkomaty przy dyskontach – informacja Miejskiego Rzecznika Konsumentów

 • 27 marca 2019 o 12:53
  Permalink

  I jaki to ma cel? Wyłudzanie pieniędzy od mniej bystrych, gap, czy kogoś komu się śpieszy, bo szybkich zakupów biedronka nie przewiduje, tylko z całym koszykiem trzeba wyjeżdżać? Już kiedyś szpital wprowadził opłaty za parkowanie…

  Odpowiedz
 • 27 marca 2019 o 12:55
  Permalink

  Paranoja. W godzinach szczytu i tak nie ma miejsca, więc parkomaty nie rozwiązują problemu. A po regulamin mógłby obowiązywać po godzinach pracy, jeśli tak bardzo przeszkadza im parkowanie mieszkańców. I wtedy niech sobie wzywają lawety nocą.

  Odpowiedz
 • 27 marca 2019 o 14:29
  Permalink

  Bardzo słuszna inicjatywa, mam już dość tego, że z parkingu należącego do sklepu robi się prywatny parking osiedlowy. Rozumiem gdyby auta parkowały po godzinie 20 i zabierane było przed 7, ale tak nie jest. Stoi permanentnie po kilkanaście aut, niektóre po kilka dni z rzędu, człowiek chce zrobić zakupy i nie ma gdzie stanąć. Absurd. Zupełnie pomijam już problemy dostawców i konieczność jeżdżenia przez nich po krawężnikach w celu ominięcia aut rozkraczonych na środku drogi. Uciążliwe ale sprawiedliwe.

  Odpowiedz
 • 27 marca 2019 o 14:30
  Permalink

  więc koniec kupowania w BIEDRONKACH I LIDLACH – takie samo rzeczy i w tych samych cenach mozna kupić w PSS . a młotki czy wiertarki w CASTORAMIE a tam nigdy opłat nikt nie wniesie .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *