Zamojskie sukcesy we współzawodnictwie

Drugie miejsce Miasta Zamość, pierwsze i dziesiąte zamojskiego Klubu Sportowego Agros Zamość – to wyniki podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w roku 2017, którego uroczysta gala odbyła się wczoraj ( 17 lipca) w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie.

W wydarzeniu udział wziął m.in. Jan Widera, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marcin Nowak, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT, przedstawiciele władz samorządowych oraz klubów sportowych w tym dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość Małgorzata Bzówka oraz prezes Klubu Sportowego Agros Zamość, Konrad Firek.

Miasto Zamość zajęło II miejsce w kategorii miast do 80 tys. Mieszkańców. W tej samej kategorii  w klasyfikacji klubów uplasował się już kolejny rok z rzędu zamojski Klub Sportowy Agros Zamość, który w klasyfikacji generalnej klubów znalazł się ponadto na  10. miejscu.

Od lat nieprzerwanie zajmujemy w kategorii miast pierwsze miejsca, a od kilku lat nagroda honorowana  jest także finansowo,  w tym roku kwotą 25 tysięcy złotych. W tym przedziale zajęliśmy w tym roku drugie miejsce tuż za powiatem tatrzańskim w którym jest mnóstwo klubów. Można rzec, że każdy ma tam za stodołą jakąś skocznię, trasę biegową czy narciarską stąd też trudno z nimi rywalizować. Do dnia dzisiejszego jeszcze się nam to nie udało – powiedział nam prezes KS Agros Zamość Konrad Firek.

Klub znalazł się także, jak w roku ubiegłym w dziesiątce najlepszych w całej Polsce

Po raz drugi z rzędu jesteśmy w dziesiątce najlepszych klubów w Polsce z dużym dorobkiem i to cieszy szczególnie. To także wymierna korzyść finansowa w wysokości 35 tysięcy złotych za miejsce 10. Dla przykładu powiem, że za miejsce pierwsze to 100 tysięcy złotych. Jest o co walczyć, niemniej jednak realnie oceniając nasze możliwości aktualne jak i przyszłe nie będzie nas stać na to aby wygrać np. z Zawiszą Bydgoszcz, klubem wojskowym, poukładanym z konkurencjami typowo wojskowymi. Ich dorobek jest nie do powtórzenia. Kolejne kluby w hierarchii to kluby akademickie, które mają już przygotowanych i wytrenowanych zawodników . One też brylują i z nami wygrywają, bo są też w innej sytuacji finansowej poprzez sposób finansowania tak jak chociażny kluby Akademii Wychowania Fizycznego – dodał prezes Firek.

Ogólnie we współzawodnictwie sklasyfikowano 3653 kluby w tym ponad 200 z województwa lubelskiego. We współzawodnictwie dzieci i młodzieży w Zamościu uczestniczyli poza KS „Agros” także UKS CSW „Lider”, UKS „Sorga”, UKS „Kiko”, UKJ „Legion”, MKS „Padwa”, ASB „Hetman”, UKS „Mechanik”, Zamojski Klub Karate Kyoukushin, AUKS „Trefl”, UKS „Mechanik”, Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego oraz Zamojskie Towarzystwo Tenisowe Klub Tenisowy „Return”.

Poniżej prezentujemy wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2017 rok:

Klasyfikacja generalna klubów:

  1. CWZS Zawisza Bydgoszcz
  2. KS AZS-AWF Katowice
  3. AZS OŚ. Poznań

Klasyfikacja klubów z powiatów do 80 tys. mieszkańców

  1. KS Agros Zamość
  2. KKSzerm Konin
  3. BKS WP Kościelisko

Klasyfikacja klubów z gmin 20 – 50 tys. mieszkańców

  1. UKS Jedynka Kórnik
  2. GKS Cartusia Kartuzy
  3. MTS Kwidzyn

Klasyfikacja klubów z gmin do 20 tys. Mieszkańców

  1. WLKS Nowe Iganie
  2. BKS WP Kościelisko
  3. KK Ziemia Darłowska Darłowo

Klasyfikacja powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tys.

  1. powiat tatrzański
  2. powiat zamojski
  3. powiat koniński

Klasyfikacja generalna gmin

  1. gmina Warszawa
  2. gmina Poznań
  3. gmina Wrocław

Klasyfikacja gmin z liczbą mieszkańców 20 – 50 tys.

  1. gmina Sopot
  2. gmina Zakopane
  3. gmina Tarnów

Klasyfikacja gmin z liczbą mieszkańców do 20 tys

  1. gmina Kościelisko
  2. gmina Siedlce – gm.wiejska
  3. gmina Istebna

Województwa

  1. mazowieckie
  2. wielkopolskie
  3. śląskie
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *