PAWEŁ TOTORO ADAMIEC – ,, Królowie Lubelscy” w Ratuszu

W Galerii Fotografii Ratusz Rok 2017 rozpoczął się z wysokiego C. 27 stycznia Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło na godz.16.00 na pierwszy w tym roku wernisaż przedstawiając fotografie Pawła Totoro Adamca z Lublina. Wystawa fotografii pt. ,, Królowie Lubelscy”

KRÓLOWIE LUBELSCY
Projekt miał na celu aktywizację środowiska seniorów. Był także próbą odejścia od stereotypowego myślenia o wieku i o wynikających z niego ograniczeniach. Uczestniczki wzięły udział w kostiumowych sesjach zdjęciowych, wcielając się w rolę nierzeczywistych władczyń Lubelszczyzny. 8 cykli zdjęć ukazało ich dystans do życia i otwartość względem różnych form sztuki. Za scenografie posłużyły tereny przyrodniczo i krajobrazowo ważne dla miasta, takie jak wąwozy, dolina rzeki Bystrzycy, zbiorowiska typu ols, łęg, grąd, bór czy synantropy. Projekt jest powiązany stylistycznie i ideowo z poprzednim przedsięwzięciem autora, realizowanym na V i VI Land Art Festiwal na Podlasiu, zatytułowanym “Królowie nadbużańscy”.
Warunkiem udziału w sesjach zdjęciowych do “Królów lubelskich” był wiek powyżej 60 roku życia, a także obecne zamieszkiwanie terenów Lubelszczyzny.

PAWEŁ TOTORO ADAMIEC (1982)
Fotograf, charakteryzator, projektant, architekt krajobrazu. Wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach i portalach (takich jak Wysokie Obcasy, Duży Format, National Geographic, Make-Up Artist Magazine, Szeroki Kadr). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Żurawie 2011, Blog Vogue Italia 2012, Gardenia 2015 (+Garden Concept), Człowiek Roku 2016 – kategoria kultura. Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland. Członek Fundacji Kultury Audiowizualnej Beetle.pl oraz Agencji Multimedialnej Kaiju.pl.
Podstawy wiedzy przyrodniczej i artystycznej zdobył na architekturze krajobrazu KUL. Fotografiką kreatywną zaczął zajmować się w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, sięgając po nietypowe materiały i techniki pracy. Inspiracji szuka w przyrodzie, muzyce i baśniach oraz świecie mody. W swoich pracach ukazuje mocno zniekształconą, teatralną rzeczywistość. Szczególną uwagę zwraca na emocjonalny wymiar zdjęć oraz dowolność ich interpretacji.
Jest autorem projektów aktywizacyjnych, włączających w działania artystyczne różne grupy wiekowe i społeczne. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu przestrzeni osiedlowych oraz publicznych terenów zieleni. Prowadzi badania dotyczące znaczenia i doboru roślinności w obszarach zabudowy wielorodzinnej oraz jej udziału w strukturach ekologicznych miasta.

Po wernisażu w Szkole Życia odbyło się spotkanie autorskie z autorem.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *