Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia pojazdów

W Zamościu 19-letni kierowca Volkswagena wyjeżdżając z ul. Spadek na ul. Waryńskiego nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Renault i doprowadził do zderzenia samochodów. 19-latek trafił do szpitala, na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł obrażeń. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa. Apelujemy o stosowanie się do znaków drogowych!

Wczoraj rano w Zamościu na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego – Spadek doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu ustalili, że kierujący Volkswagenem poruszał się ulicą Spadek w kierunku ulicy Waryńskiego. Dojeżdżając do skrzyżowania zignorował znak A -7, który mówi o konieczności ustąpienia pierwszeństwa i wjechał na ulicę Waryńskiego doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Renault.

Kierowca Volkswagena 19-letni mieszkaniec Zamościa został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach mógł opuścić placówkę służby zdrowia, z kolizji wyszedł z niegroźnymi dla zdrowia potłuczeniami.

Renault kierował 49-latek z Zamościa. Obaj kierujący byli trzeźwi. Dla 19-latka kolizja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny Passata z uwagi na powstałe w nim uszkodzenia.

Ignorowanie znaku mówiącego o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też zbliżając się do skrzyżowania z uwagą obserwujmy oznakowanie dróg, zarówno poziome, jak i pionowe.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *