Koniec kadencji zamojskich seniorów

Dobiegła końca kadencja Zamojskiej Rady Seniorów powołanej na lata 2015- 2019. W miniony piątek, 14 czerwca w sali Consulatus zamojskiego ratusza odbyło się ostatnie posiedzenie, na którym podsumowano czteroletnią działalność i wręczono podziękowania od władz miasta dla wszystkich członków Rady.

Jak czytamy na stronei Miasta Zamość w Zamojskiej Rady Seniorów zasiadali:  Maria Jadwiga Adryańczyk, Jadwiga Dubas, Krystyna Goździewska, Barbara Kolbus, Dorota Margol, Bożena Michalska-Parczyńska, Zbigniew Pelc, Zofia Piłat, Krystyna Rybińska-Smyk, Lucyna Stąsiek, Ewa Szczepańska.

Na spotkaniu zaprezentowano, wydany w ubiegłym roku „Informator dla zamojskich seniorów, kombatantów oraz ich rodzin i opiekunów”, który jest cennym źródłem informacji dla osób starszych. Znalazły się w nim praktyczne wskazówki dotyczące m.in. pomocy instytucjonalnej, środowiskowej, zdrowia, edukacji, kultury, rozrywki oraz życia publicznego.

Zamojska Rada Seniorów jest organem doradczym Prezydenta Miasta Zamość w sprawach dotyczących osób starszych. Ma charakter konsultacyjny i inicjatywny.  

( inf. i fot. UM Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.