Dwa srebrne medale dla tancerzy z ZPiT „Zamojszczyzna”

13 kwietnia 2024 r. odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich PS CIOFF® WIELISZEW 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń tanecznych roku, na które przybyło do Wieliszewa 131 najlepszych par reprezentujących 28 ośrodków tanecznych z całego kraju.
I choć wydarzenie przeszło już do historii, to Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” zapisał się w nim dwoma srebrnymi medalami!!!

Tytuły WICEMISTRZÓW POLSKI 2024 wytańczyli:
– Julia Klimkiewicz i Rafał Hildebrand – miejsce 2 w kategorii IV,
– Zofia Iwańczak i Bartosz Klimkiewicz – miejsce 2 w kategorii II

Do ścisłego finału 6 najlepszych par w kategorii III weszli Katarzyna Kardasz oraz Albert Chilewicz, którzy zaliczając dwie niełatwe dogrywki zajęli miejsce 6.
Kolejne nasze pary Alicja Jabłońska i Paweł Mielnicki (kat.II) oraz Agata Paterska i Albert Sowa (kat. IV) zakończyły rywalizację w rundach ćwierćfinałowych plasując się na miejscach tuż za ścisłą, półfinałową dwunastką.
Było pięknie i dużo emocji, również z powodu udanych występów najmłodszych naszych reprezentantów – Aleksandry Gil i Błażeja Żabińskiego oraz Zuzanny Bielak i Kacpra Perzyńskiego – debiutujących na mistrzostwach w najliczniejszej kat.II.

Brawa i gratulacje dla wszystkich par!

Fot. ZPiT „Zamojszczyzna”

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *