Zamość – w tym roku odbędzie się kwesta na cmentarzu parafialnym

Dotychczas dzięki zgromadzonym środkom udało się wyremontować 41 obiektów (38 nagrobków, dwie barkowe, kamienne latarnie a także zabytkową, kamienną ławeczkę). Niestety ale w ubiegłym roku ze względów epidemiologicznych nie została przeprowadzona kwesta. Każdy chcący wesprzeć inicjatywę mógł dokonać indywidualnych wpłat na konto Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu – PKO BP S.A. 44 1020 5356 0000 1802 0067 9753

Tegoroczna kwesta rozpocznie się tradycyjnie 01 listopada 2021 r. w Dniu Wszystkich Świętych o godzinie 8.00 rano i zakończy o godzinie 18.00. Weźmie w niej udział około 70 osób w tym harcerze, zuchy i uczniowie zamojskich szkół. Sztab SKOCP będzie się mieścił w Świetlicy Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Peowiaków 68A (I piętro).

Kwestować będziemy w czterech miejscach.

Stanowisko A – przy głównym wejściu (po schodach) na cmentarz od ul. Peowiaków.
Stanowisko B – przy bramie wjazdowej na cmentarz od ul. Peowiaków.
Stanowisko C – przy wejściu bocznym na cmentarz od ul. Przemysłowej.
Stanowisko D – na terenie cmentarza przy Domku Grabarza.

Przeliczenia zebranych środków (tego samego dnia) dokonają bankowcy z Banku PKO BP.

Celem Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu jest ratowanie zabytkowych i zniszczonych nagrobków.

Dziękujemy za dotychczasową hojność i zarazem prosimy o przychylność dla kwestujących w tym roku i wsparcie tej cennej inicjatywy.

Jednocześnie zapraszamy tych którym bliska jest ta inicjatywa na Mszę świętą w intencji kwestujących, darczyńców jak również wszystkich spoczywających na zamojskiej nekropolii odprawioną w zamojskiej katedrze pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w dniu 30.10.2021 r. (sobota) o godzinie 18.00.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdziecie państwo na www.kwesta.zam.pl

Pieniądze na odnowę Cmentarza Parafialnego w Zamościu można także wpłacać na konto:
PKO BP S.A. 44 1020 5356 0000 1802 0067 9753

Łukasz Kot
Przewodniczący SKOCP w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *