Mieszkańcy domu przy ul. Jana Kasprowicza zostali uratowani

13 kwietnia w nocy z piątku na sobotę (o godz. 2:43) w wyniku emisji tlenku węgla podtruciu uległa czteroosobowa rodzina z Zamościa, która trafiła do szpitala.

Mieszkańcy domu jednorodzinnego przy ul. Jana Kasprowicza zostali uratowani, dzięki zadziałaniu czujnika tlenku węgla. Po dokonanym pomiarze przy pomocy urządzeń pomiarowych potwierdzono obecność tlenek węgla na poziomie 258ppm. Strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców z budynku, natomiast ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego zabrali czteroosobową rodzinę w tym jedno dziecko do szpitala. Najprawdopodobniej źródłem emisji tlenku węgla była nieszczelność przewodu dymowego.

Pomimo kończącego się sezonu grzewczego należy zachować czujność oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tym przypadku czujnik „czadu” uratował zdrowie, a być może nawet życie domowników. Oprócz montowania czujników tlenku węgla pamiętajmy o okresowych przeglądach urządzeń grzewczych oraz kontrolach przewodów wentylacyjno-dymowych i czyszczeniu przewodów kominowych. W akcji trwającej ponad 1 godz. udział wzięli strażacy z JRG Zamość
Na zakończenie Komendant podziękował uczestnikom za obecność i zrozumienie potrzeby podwyższania kwalifikacji.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP
mł. bryg. Marcin Żulewski

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *