XIV Zawody Modeli Rakiet Czasowych klasy S6A.

W dniu 08.10.2021r na terenie Lotniska Mokre koło Zamościa odbyły się XIV Zawody Modeli Rakiet Czasowych klasy S6A.

W Zawodach wzięło udział 37 uczestników reprezentujących pięć zespołów z terenu miasta Zamość i z powiatu zamojskiego. Każda drużyna zademonstrowała lot zbudowanego przez siebie modelu rakiety, której zmierzono czas lotu od startu z wyrzutni do pomyślnego wylądowania na ziemi. Wygrał zespół, którego rakieta utrzymywała się najdłużej w powietrzu. Czas lotu był mierzony w sekundach.

W wyniku zaciętej rywalizacji osiągnięto następujące rezultaty:
Miejsce 1 Warsztat Terapii Zajęciowej „Krok z krokiem” Zamość
Miejsce 2 Pracownia Modelarstwa SM im. W. Łukasińskiego Zamość
Miejsce 3 Warsztat Terapii Zajęciowej Rozłopy
Miejsce 4 Warsztat Terapii Zajęciowej Grabowica
Miejsce 5 Warsztat Terapii Zajęciowej „Parafii Św. Michała” Zamość

Kierownik zawodów: instruktor Andrzej Niezgoda, sędzia główny: Krzysztof Korzeniowski. Organizatorzy Zawodów: Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Łukasińskiego w Zamościu i Stowarzyszenie Modelarstwa Sportowego AERO ZAMOŚĆ.

Zawody przeprowadzone na lotnisku były też okazją do przetestowania sprzętu startowego, różnych konstrukcji modeli rakiet i prawidłowości pracy silników rakietowych. Testy będą przydatne do budowy doskonalszych modeli rakiet, które zostaną wykorzystane w zbliżających się Mistrzostwach Polski i zawodach zaliczanych do Pucharu Polski. Ekipa zamojskich modelarzy planuje udział w tych zawodach.

Kilka dni temu Stowarzyszenie Modelarstwa Sportowego AERO ZAMOŚĆ otrzymało zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach budowy modeli kosmicznych zakończonych zawodami. Zaproszenie wystosowała modelarnia osiedlowa działająca w miejscowości Kochanovice na Słowacji.

Od dziś rozpoczynamy przygotowania do udziału w tym wydarzeniu.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *