Podsumowanie 46 Zamojskiego Lata Teatralnego

W niedzielę, 3 października, w Zamojskim Domu Kultury wybrzmiały utwory Agnieszki Osieckiej. Na recital zatytułowany “Agnieszka Osiecka – po męsku” złożyły się mniej lub bardziej znane utwory poetki. Publiczność w dość onirycznym i bardzo subtelnym brzmieniu usłyszała m.in. “Męski protest song”, “Kołysankę dla okruszka” czy “Części zamienne”.

Koncert “Agnieszka Osiecka po męsku” w wykonaniu Marcina Januszkiewicza z zespołem odbył się w ramach podsumowania 46 Zamojskiego Lata Teatralnego.

Nagrodę publiczności 46 Zamojskiego Lata Teatralnego  otrzymał Teatr Ludowy z Krakowa za spektakl ”Boska” w reżyserii Roberta Talarczyka z Martą Bizoń w roli Florence Foster Jenkins, czyli Boskiej.

Tak zdecydowali widzowie, a organizatorzy, zgodnie z tradycją festiwalu, zaprosili Teatr Ludowy do udziału w 47 ZLT 2021 i wtedy Buława zostanie wręczona.

To trzecia Buława dla Teatru Ludowego. Pierwszą widzowie przyznali w 2007 roku za „Ryszarda III” z Jerzym Stuhrem w roli tytułowej, drugą Teatr otrzymał w 2018 roku za spektakl muzyczny „Zahipnotyzuj mnie – piosenki Zygmunta Koniecznego”./ materiał ZDK/

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *