Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna wyrusza do Kanady

Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” w dniach 30 kwietnia -12 maja będzie reprezentował Polskę na festiwalu folklorystycznym oraz weźmie udział w uroczystych obchodach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w stolicy Kanady.

Do Ottawy uda się sześcioosobowa reprezentacja zespołu, która oprócz uroczystości polonijnych związanych z naszymi narodowymi świętami, weźmie gościnnie udział w festiwalu 'Viva Mexico'. Gospodarzem tego wydarzenia jest zespół, który gościł w Zamościu podczas zeszłorocznego festiwalu Eurofolk – Zamość.

Otrzymane zaproszenie jest dla nas niezwykłą przyjemnością i zaszczytem. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą artystyczną wymianę i spotkać się ponownie z naszymi przyjaciółmi z zespołu, który tak serdecznie przyjęli Zamościanie podczas festiwalu Eurofolk. Dodatkowo dużym artystycznym wyzwaniem i nobilitacją jest zaproszenie Ambasady Polskiej i Kongresu Polonii Kanadyjskiej do uczestniczenia wraz z nimi i z ottawskim Zespołem Pieśni iTańca „Polanie” w wydarzeniach 2 maja przed kandyjskim parlamentem.

Delegacja Zamojszczyzny nie tylko zaprezentuje bogactwo polskich tańców narodowych i ludowych z regionu lubelskiego i zamojskiego podczas festiwalu, ale również weźmie udział w uroczystych obchodach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego. Jednym z najważniejszych punktów, będzie występ podczas historycznej ceremonii wciągnięcia polskiej flagi na masz parlamentu kanadyjskiego. Ponadto zespół nawiązał kontakty z ottawską polonią i wystąpi również na uroczystościach trzeciomajowych w Domu Polskim i w sobotniej polskiej szkole.

Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni zaproszeniem od Ambasady Kanadyjskiej do udziału w tak ważnym wydarzeniu. W planach mamy również liczne spotkania z polonią, od najmłodszych uczniów szkół polskich po środowiska kombatantów.

Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna od lat działa jako ambasador polskiej kultury, a udział w tak ważnym wydarzeniu jest kolejną szansą, by podzielić się naszym dziedzictwem kulturowym z międzynarodową publicznością. / materiał nadesłany

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *