Dołącz do Klubu Młodego Programisty – trwają zapisy na zajęcia

Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak zaprasza na bezpłatne warsztaty do zamojskiego Klubu Młodego Programisty. Kolejne tury zajęć ruszają 16 i 18 marca.

Rozwija logiczne myślenie, uczy rozwiązywać skomplikowane problemy, przyda się w przyszłości, to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Co to takiego? Programowanie.

Zamojski Klub Młodego Programisty to jeden z 16, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK, punktów warsztatowych. Działa od października ubiegłego roku i działać będzie jeszcze przez niemal dwa lata – do października 2020 r. To miejsce inne, niż wszystkie. Po pierwsze – organizowane tam zajęcia są całkowicie bezpłatne. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy. Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne: tablety, zestawy robotów, czy maty edukacyjne. Po drugie – jeśli chcesz, możesz towarzyszyć dziecku w trakcie pierwszych kroków z programowaniem.

Nauka programowania to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeden cykl to 10 godzin zajęć. Zajęcia – skierowane do uczniów klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej – odbywają się raz w tygodniu, o tej samej porze.

Zależy nam, aby rodzice przekonali się, że by nauczyć dziecko programowania nie trzeba kupować drogich komputerów, czy skomplikowanych i kosztownych programów – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Programowanie to na tym etapie przede wszystkim dobra zabawa. Zabawa, która może być pierwszym krokiem do zdobycia zawodu przyszłości. Warto spróbować – zachęca szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Jeżeli chcesz zapisać dziecko na warsztaty, wejdź na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl Znajdziesz tam formularz, który musisz wypełnić i wysłać drogą elektroniczną. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Uwaga! Zapisy odbywają się tylko elektronicznie za pośrednictwem strony www.klubmlodegoprogramisty.pl Nie przyjmujemy zgłoszeń e-mailowych, czy telefonicznych.

Więcej informacji znajdziesz też na www.koduj.gov.pl.

Klub Młodego Programisty w Zamościu mieści się w Osiedlowym Domu Kultury (Okrąglak) przy ul. Wyszyńskiego 28a.

Zajęcia odbywają się:

  • w poniedziałki: klasy 1-3 w godz.: 16.30-17.30
  • w soboty: klasy 1-3 w godz.: 10.00-11.00 oraz klasy 4-6 w godz.: 11.00-12.00

( mat. nadesłany)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *