Na Rynku Wielkim powstaje lodowisko

Jeśli pogoda dopisze i temperatura spadnie minimum do zera, powinno być gotowe na 6 grudnia.

– W obliczu obostrzeń związanych ze stanem epidemii COVID-19 dyskutowaliśmy nad sensem instalacji infrastruktury. Koniec końców uznaliśmy, że zarówno mieszkańcy Zamościa jak i goście odwiedzający nasze miasto zasługują na odrobinę rozrywki w tym trudnym dla wszystkich czasie- wyjaśnia dyrektor wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski.

Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystąpił do Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej o wytyczne dotyczące m.in. obostrzeń sanitarnych, jakie powinny obowiązywać na lodowisku.

– Od informacji z Sanepidu uzależniamy całą organizację lodowiska: np. liczbę osób jaka jednocześnie będzie mogła korzystać z tafli, czas korzystania, godziny otwarcia lodowiska itp. Przede wszystkim musimy zapewnić bezpieczeństwo osób korzystających z lodowiska i pracowników obsługi, to jest najważniejsze – mówi dyrektor OSiRu Mateusz Ferens.

Od tego roku zamojski OSiR otwiera wypożyczalnię łyżew, która będzie zlokalizowana w tym samym miejscu co kasa biletowa, będzie to wygodne rozwiązanie dla użytkowników (dokładne informacje co do zasad korzystania i cennika podamy niebawem). UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.