Jubileusz 40-lecia KS AGROS Zamość

W klubie 3 batalionu zmechanizowanego 23 lutego 2017 odbyła się Gala z okazji jubileuszu  40-lecia KS AGROS Zamość.

Z okazji Jubileusz 40-lecia KS AGROS Zamość Urząd Marszałkowski w Lublinie przyznał odznakę ,,Zasłużony dla Województwa Lubelskiego dla Prezesa KS AGROS Konrada Firka. Medal Pamiątkowy od Zarządu Województwa Lubelskiego otrzymał Jan Stempel. Odznaki wręczali  Marszałek województwa Krzysztof Grabczuk i członek zarządu województwa Arkadiusz Bratkowski.

Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wyróżnić grawertonami okolicznościowymi : Klub Sportowy,, AGROS ” Zamość, Małgorzatę Farion , Jadwigę Kwiecień.

Ponadto Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał dyplomy okolicznościowe dla : Wojciech Bikowski, Daniel Chwastek, Bogusław Daniłowicz,Stanisław Frańczuk, Andrzej Gaweł, Andrzej Gdański, Marek Jaros, Marek Kucharski, Tomasz Murat, Leszek Stempel, Wojciech Swatowski.

Wyróżnienie od Urzędu Miasta dla prezesa KS AGROS Zamość Konrada Firka wręczył zastępcę prezydenta Zamościa Andrzej Zastąpiło.

Marek Mazur, zastępca przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS i Józef Poterucha, zastępca przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS. wręczyli Złote honorowe odznaki LZS następującym osobom/;
Małgorzata Farion, Jadwiga Kwiecień, Jan Stempel, Leszek Stempel, Bogusław Daniłowicz, Marek Kucharski, Wojciech Swatowski,Wojciech Bikowski, Andrzej Gdański, Tomasz Sławomir Murat, Daniel Chwastek, Mariusz Łoś, Stanisław Frańczuk, Andrzej Gaweł, Tomasz Wawrzusiszyn, Stanisław Namiotko, Dariusz Kuzdra.

Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość, a także Piotr Małysz, sekretarz zarządu wręczyli medale 40-lecia KS AGROS , które otrzymali :
1.Józef Poterucha – kierownik klubu w 1981 r.
2. Arkadiusz Bratkowski – członek zarządu 3 kadencji
3. Janusz Waśko – Prezes, v-ce Prezes 3 kadencji
4. Jerzy Zawadzki – Prezes, v-ce Prezes
5. Janusz Hałas – członek zarządu 3 kadencji
6. Jan Hawrylak – Prezes klubu w latach 1980-1991
7. Janusz Kawałko – kierownik klubu, trener i zawodnik w jednej osobie na początku
funkcjonowania klubu
8. Małgorzata Farion – główna księgowa – członek zarządu
9. Jadwiga Kwiecień – pracownik klubu od 1981 r.
10. Stanisław Nowakowski – kierownik klubu w latach 1979 -1980

Trenerzy i działacze
12. Jan Stempel – trener łucznictwa
13. Leszek Stempel – trener łucznictwa
14. Andrzej Barwiński – trener łucznictwa
15. Stanisław Frańczuk – trener kolarstwa
16. Bogusław Daniłowicz – trener zapasów
17. Daniel Chwastek – trener zapasów
18. Andrzej Gaweł – trener podnoszenia ciężarów
19. Krzysztof Niemczuk – trener podnoszenia ciężarów
20. Krzysztof Pszenniak – bardzo aktywny działacz na rzecz klubu, sędzia, organizator
21. Antoni Turzyniecki – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu

Trenerzy Lekkiej Atletyki
22.Wojciech Bikowski – trener LA
23. Marek Kucharski – trener LA
24. Wojciech Swatowski – trener LA
25. Dariusz Kuzdra – trener LA
26. Dariusz Piróg – trener LA
27. Stanisław Namiotko – trener LA
28. Janusz Stryjewski – trener LA – skoki oraz program Lekkoatletyka dla każdego
29. Andrzej Gdański – trener LA – aktualnie Dominik Kopeć, Marcin Talacha
30. Tomasz Wawrzusiszyn – trener LA
31. Sławomir Murat – trener LA
32. Marek Jaros – trener LA – Andrzej Jaros, Magda Wronka i inni
33. Andrzej Krychowski – trener LA, m.in. Izabela Kostruba
34. Jerzy Jakowski – trener LA, w tym Katarzyna Kita, Konrad Partyka

oraz zawodnicy
35.Szymon Kiecana – IV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, VI Mistrzostwa Europy Seniorów,uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w Moskwie
36. Andrzej Jaros – v-ce Mistrz Europy Juniorów 400m, Brązowy medal Mistrzostwa Europy Seniorów 4x400m,
37. Małgorzata Kołdej – v-ce Mistrz Europy Juniorów, III m. Uniwersjada 4 x100m
38. Izabela Kostruba-Rój – Olimpijka z Pekinu
39. Anna Jakubczak-Pawelec – 3 krotna Olimpijska, Medalistka Mistrzostw Europy Seniorów na 1500m
40. Aleksandra Jakubczak – Medalistka MP Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów
41. Beata Osoba-Wiater – Medalistka MP wszystkie kategorie, członek Kadry Olimpijskiej – bez udziału
42. Izabela Orszewska – pierwsza medalistka MP Seniorów w klubie
43. Maria Peresada – zwyciężczyni Turnieju Nadziei Olimpijskich w Warnie i Ułan Bator
44. Mariusz Łoś – v-ce Mistrz Europy Seniorów
45. Katarzyna Kita – Mistrzyni Europy Juniorów
46. Radosław Cieplak
47. Damian Kubina
48. Daniel Karwina
49. Marcin Nagórek – Medalista MP Seniorów
50. Agnieszka Kuczmaszewska – Mistrzyni Polski Juniorów, Młodzieżowców, VI m.  MME
51. Dominik Kopeć – Mistrz Polski Juniorów, Młodzieżowców, aktualny medalista      Halowych MP Seniorów w Toruniu
52. Magdalena Wronka – Medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowców

Na zakończenie Gali wystąpił Gość specjalny Rafał Brzozowski, który również ma ,,korzenie” z Zamościa.
Prowadzenie Gali Piotr Orzechowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *