Ośmioro maturzystów z Zamościa laureatami „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”!

zycie_zamoscia_artykul2-300x16912 czerwca w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów VIII olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Organizowana od ośmiu lat trzystopniowa ogólnopolska olimpiada ma na celu przede wszystkim zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, a tym samym do podjęcia studiów technicznych. Olimpiada jest organizowana w czterech dziedzinach, a są to: matematyka, fizyka, chemia oraz geografia z elementami geologii. Laureatami konkursu „O Diamentowy Indeks AGH” zostają uczniowie szkół średnich, którzy uzyskali minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w finałowym etapie w ramach zawodów centralnych. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia na AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Wśród tegorocznych laureatów jest aż ośmioro maturzystów z Zamościa. Są to: Wojciech Trześniowski (fizyka), Paweł Flis (chemia), Michał Kapuśniak (fizyka) i Bartosz Sawicki (matematyka) z I LO im. J. Zamoyskiego, Kinga Bojarczuk (matematyka), Adam Kobylarz (matematyka) i Aleksandra Zgnilec (matematyka) z I Społecznego LO im. Unii Europejskiej oraz Maciej Momot (matematyka) z III LO im. C.K. Norwida.

W tym roku, w gronie blisko 300 laureatów, najliczniejszą grupę stanowili maturzyści z Krakowa (47 osób), Lublina (35 osób) oraz z Tarnowa (10 osób).
– Olimpiada od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu każdego roku przystępuje ponad dwa tysiące uczestników z całej Polski. Wśród zwycięzców są młodzi ludzie z Suwałk, Szczecina, Gdańska, Przemyśla, Chełma czy
z Zielonej Góry – mówi dr Jerzy Stochel, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”.
Podczas piątkowej uroczystości laureaci odebrali gratulacje m.in. od  Dyrektora Generalnego ds. Edukacji CERN-u Pana Rolfa Landuy, który zachęcał młodych ludzi do kariery naukowej w tym prestiżowym ośrodku naukowo-badawczym. Szczegółowe informacje na temat olimpiady znajdą Państwo na stronie: www.diament.agh.edu.pl

Info.: AGH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *