Orkiestra Symfoniczna zaprasza małych i dużych na Bajki Symfoniczne

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na widowisko muzyczno-edukacyjne, którego celem jest stworzenie muzycznego show, które wprowadzi dzieci w świat bajek, takich jak: „Jaś i Małgosia” oraz „Stoliczku nakryj się”. Program przygotowany jest dla dzieci w wieku od czwartego do dwunastego roku życia.
Przyjemne w odbiorze melodie, znakomicie oddadzą akcję czytanej na żywo przez narratora opowieści.

Dwa poematy symfoniczne z recytacją bajek, wzbogaca prezentacja specjalnie zaprojektowanych i narysowanych ilustracji, na ekranie kinowym. Całość dopełni muzyka na żywo, wykonywana przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą Tadeusza Wicherka.

Muzyczno-filmowa opowieść o przygodach animowanych postaci, to atrakcyjny sposób na wprowadzenie, tym samym, najmłodszych widzów w świat muzyki klasycznej. Niezwykłe widowisko uformowane z dźwięków i obrazów, to nie tylko próba przełamania stereotypów o muzyce klasycznej, ale również trening dla wyobraźni, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wspaniała zabawa dla małych i nieco starszych uczestników. W trakcie koncertów mali słuchacze mogą wysłuchać wykonywaną na żywo muzykę symfoniczną i wyruszyć w niecodzienną podróż do krainy wyobraźni. Wspólnie z bohaterami bajek, udadzą się w pasjonującą wędrówkę za sprawą dźwięków i obrazów. Muzyka jest dostosowana do potrzeb dziecka – czasem liryczna, czasem wesoła, a nawet taneczna.

Spotkanie z orkiestrą, widowiskowa oprawa i przystępne, łatwo zapadające w ucho melodie, to wszystko razem, pozostawi ogromne wrażenie i zachęci najmłodszych
do dalszych podróży w świat muzyki. To także doskonały prezent na Mikołajki, bowiem koncerty odbędą się 5 grudnia 2021 r. o godz. 17:00 oraz 6 grudnia 2021 r., o godz. 10:00, oba w Zamojskim Domu Kultury.

Bilety dla wycieczki szkolnej tj. około 25 dzieci, ryczałtem w cenie 400 zł.
Koszty produkcji artystycznej po stronie Orkiestry.

Pojedyncze bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie Orkiestry przy ulicy Partyzantów 2 w Zamościu. ,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu ,,Muzyka”, realizowanego przez Narodowego i Sportu oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.