„Tak. Pomagam!” – Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Zbiórka Żywności Caritas „Tak, POMAGAM!” to ogólnopolska akcja zbiórki artykułów spożywczych przed świętami Bożego Narodzenia prowadzona przez Caritas Polska i Caritas Diecezjalne w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Bożonarodzeniowa edycja wydarzenia w naszym regionie odbędzie się w piątek i sobotę 3-4 grudnia br.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Zbieramy również środki higieny i utrzymania czystości.

Akcja odbywa się w wybranych marketach, m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

Boże Narodzenie to szczególny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają w formie paczek świątecznych do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, osób samotnych i starszych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych.

Nasi Wolontariusze posiadają specjalne personalizowane identyfikatory, ubrani są w koszulki Caritas. Każda grupa ma swojego Opiekuna. W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, POMAGAM! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Wystarczy tak niewiele, by sprawić radość innym w zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *