Zamojski Zespół Staromiejski w obrazach młodych adeptów

poplener

„Nauka malowania – Zamojski Zespół Staromiejski w obrazach młodych adeptów sztuki”

W zamojskim Liceum Plastycznym można oglądać wystawę malarstwa klas trzecich – rezultat tygodniowej pracy w plenerach Zespołu Staromiejskiego. Uczniowie pracowali pod kierunkiem swoich nauczycieli rysunku i malarstwa – Macieja Sęczawy, Barbary Szeptuch i Doroty Jasek. Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, przez cały tydzień, na ulicach i w zaułkach Starego Miasta można było spotkać młodych ludzi – ze sztalugami, farbami i całym tym malarskim ekwipunkiem – którzy próbowali uchwycić i utrwalić specyficzny i niepowtarzalny klimat naszego miasta. Wielu z nich zmierzyło się z takim zadaniem po raz pierwszy – było to dla nich prawdziwe wyzwanie: przeniesienie przestrzeni na płaszczyznę, eksperymenty z perspektywą, z techniką olejną, z kolorem – próba znalezienia odpowiednich relacji przestrzennych
i kolorystycznych, wreszcie umiejętność odzwierciedlenia na płótnie swoich wrażeń i indywidualnego widzenia świata. Wystawa powinna skłonić do refleksji i wniosków, bo taki jest sens prezentowania wszystkich obrazów. Uczeń klasy trzeciej ma jeszcze rok na doskonalenie swego artystycznego warsztatu, a szkoła daje w pełni taką mozliwość, gdyż oprócz zajęć programowych prowadzi dodatkowe zajęcia z rysunku i malarstwa.
Ekspozycja, otwarta w poniedziałek 26 września, prezentowana w trzech szkolnych korytarzach budynku Liceum przy ul. Pereca, jest bardzo obszerna. Można ją oglądać przez najbliższe trzy tygodnie. Jest to okazja do odwiedzenia szkoły – zwłaszcza przez tych młodych ludzi, którzy w przyszłości zechcą tu kontynuować swą edukację.
Izabela Winiewicz-Cybulska

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *