“Krajobrazy intymne” Amadeusza Popka w BWA Galerii Zamojskiej.

W BWA Galeria Zamojska ul. Staszica 27 dzisiaj tj 29 września o godz.17.00 odbył się wernisaż wystawy  Amadeusza Popka pt. “Krajobrazy intymne”

Amadeusz Popek
Urodzony w 1977 w Lublinie. Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w Zakładzie Grafiki Warsztatowej prof. Z. Niedźwiedzia, oraz w Zakładzie Malarstwa u prof. M. Herman w 2002 roku. W tym samym roku przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2006 roku, pracownik naukowo dydaktyczny, początkowo na stanowisku asystenta, od 2014 na stanowisku adiunkta. Doktorat uzyskał w maju 2013 roku.

Zajmuje się grafiką warsztatową oraz projektową, specjalizuje się w serigrafii oraz technikach tj. akwaforta, akwatinta. Jest autorem wielu prac z zakresu ilustracji tj. : ilustracje tomiku wierszy ks. Jana Twardowskiego "Odszukany w cieniu" za aprobatą autora, ostatniego wydanego za jego życia w serii "Ex Oriente Lux" i Fundacji "Villa Polonia", Lublin 2004. Brał udział w 23 wystawach indywidualnych (między innymi w Krakowie, Warszawie, Zamościu, Przemyślu, Jarosławiu, Olsztynie, Mrągowie) oraz w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Prace w zbiorach Galerii Centrum w Krakowie oraz w kolekcjach prywatnych. W twórczości kładzie nacisk na indywidualną wizję artystycznego wyrazu oraz odwołuje się do tradycyjnych wartości w sztuce. Największą inspiracją w twórczości jest zawsze natura, którą przetwarza posługując się zwykle rysunkiem.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *