Zamojski Atut wyróżniony!

okladka_niby_nicSukcesem zamojskiego wydawnictwa „Atut” zakończył się konkurs o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks”, a wydana przez nie książka „Niby nic” została wyróżniona w kategorii „Literackiej”. Nagrodę w tej kategorii otrzymało „Ssanie. Głód sacrum w literaturze polskiej” Jakuba Lubelskiego (wyd. Teologia Polityczna), a drugie wyróżnienie „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” Barbary Gruszki-Zych (Wydawnictwo Niecałe).

„Publikacja absolutnie niezwykła, zachwycająca niecodziennym połączeniem oryginalnej szaty graficznej i głębią poetyckiego przekazu. A przecież autorka nie ściga się z nikim na wymyślne środki stylistyczne. W służbie jej literackiego talentu wystarczy prosty język, który jasno i bez zbędnych pseudo erudycyjnych fajerwerków przekazuje emocje i myśli, snując opowieść o rzeczach ważnych i… najważniejszych, bo jak pisze s. Flak, zmora dzisiejszego świata ma zdumiewająco prosta formułę: za dużo informacji, za mało formacji” – napisali jurorzy uzasadniając wyróżnienie „Niby nic”.

Wbrew tytułowi „Niby nic” to – jak na poezję – tom monumentalny, wspólne dzieło dwóch sióstr: autorki wierszy nazaretanki Bożeny Anny Flak i franciszkanki Alberty Grażyny Chorążyczewskiej – autorki ilustracji i projektu graficznego książki, absolwentki zamojskiego Liceum Plastycznego. Warto dodać, że „Niby nic” to drugi – po „Powrotach dobrych fal” z 2011 roku – wydany przez „Atut” tom tego duetu autorskiego.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *