XII TRIDUUM CAECILIANUM – MUZYKA ADWENTOWA

20.11.2015 r. o godz. 19.00 w  Katedrze  Zamojskiej rozpoczął się XII TRIDUUM CAECILIANUM  czyli festiwal muzyki sakralnej ku czci św. Cecyli, który odbywa się w dn.20-22 .listopada nieprzerwanie od 2004 r. Pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest Alicja Saturska.

TRIDUUM CAECILIANUM na stałe wpisało się w kalendarz impres kulturalnych Zamościa. W pierwszym dniu festiwalu wystąpił chór ,,Cum Sanctis ”  – Dyrygent Barbara Pazur przy organach zagrał Kazimierz Diwiszek.

Chór, który przyjął nazwę Cum Sanctis powstał w styczniu 2013 na okazję koncertu „Ku czci Ducha Świętego” w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2013 r. W jego skład wchodzą osoby związane z parafią pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, a także jej sympatycy.
Inicjatorem powstania chóru i orkiestry jest wikariusz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie ksiądz Krzysztof Flis.
Chór ,,Cum Sanctis ” jest laureatem głównej nagrody w kategorii Chóry licealne i osób dorosłych w Turnieju Pieśni Konkursu Pieśni, Poezji i Prozy Patriotycznej “Ojczyzno moja najmilsza” im. Kaczorowskiego w Lublinie – listopad 2013 r.

Patronat Honorowy:
J.E. Ksiądz Biskup Marian Rojek – Ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *