W 37. rocznicę wybuchu stanu wojennego…

Wczoraj (13 grudnia) w Zamościu odbyły się uroczystości obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Oprócz zaprezentowanej już przez nas rekonstrukcji, którą znajdziecie TUTAJ.

Odbyła się także msza św. w Kościele Redemptorystów św. Mikołaja  w intencji Ojczyzny, NSZZ „Solidarność” i Internowanych pod przewodnictwem J.E. ks. bp. M. Leszczyńskiego, który pod czas kazania mówił:

(…)Czego dzisiaj potrzebuje nasza ojczyzna? Ludzi zdrowych ideowo na każdym szczeblu władzy i społecznego zaangażowania. Ludzi światłych pracowitych, szanujących siebie i innych (…) Potrzebuje szkół które będą uczyć młode pokolenie odpowiedzialnego życia i szacunku dla wartości moralnych na ludzi wrażliwych o otwartych sumieniach. Polacy nigdy nie będą dobrymi patriotami, jak pisał Cyprian Kamil Norwid, jeśli nie będą pracowali na swoje człowieczeństwo (…) Ileż polskich spraw potoczyłoby się inaczej gdyby Polacy pamiętali, że ojczyzna to jest zbiorowy obowiązek. Tę świadomość mieli nasi rodacy, którzy walczyli o wolność w czasie długiej niewoli narodowej i ci, którzy wyzwalali ją ze zniewolenia komunistycznego. Niech i dziś zwycięża narodowa solidarność budowana na miłości Boga i Ojczyzny (…).

Po mszy zgromadzeni wysłuchali koncertu religijno-patriotycznego „Abyśmy byli jedno” w wykonaniu Moniki Grajewskiej – śpiew i Dariusza Janusa – fortepian.

Wczoraj (13 grudnia) w Zamościu odbyły się uroczystości obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbyła się msza św. oraz koncert religijno-patriotyczny.

Wczoraj (13 grudnia) w Zamościu odbyły się uroczystości obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbyła się msza św. oraz koncert religijno-patriotyczny.

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 14 grudnia 2018

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *