V Zamojskie Leśmianowe Biennale Sztuki – “Dwa Światy”

W Galeria Rzeźby prof. M. Koniecznego; dawne Kasyno Kozackie na Plantach 5 sierpnia  o godz.17 odbyło się otwarcie wystawy  „Dwa światy” – V Zamojskie Leśmianowe Biennale Sztuki .

V edycja Biennale pt. „Dwa światy”  zorganizowana w hołdzie wielkiemu poecie Bolesławowi Leśmianowi, mieszkańcowi dawnego Zamościa, odnosi się do dwoistości światów występujących w jego poezji, w twórczości plastycznej, bywa że i w życiu człowieka. Związki poety z Zamościem sięgają lat 1922 – 1935, w których Bolesław Leśmian mieszkał wraz z rodziną, prowadził kancelarię notarialną ale nade wszystko pisał wiersze.

Wystawa ma charakter międzynarodowy. Uczestniczy w niej 32 artystów o różnorodnej ekspresji twórczej i pracujących w różnych dziedzinach sztuki. Do grona miłośników poezji Leśmiana i Zamościa, obok artystów z: Bułgarii, Rosji, Słowacji, Mołdawii biorących udział w poprzednich edycjach, dołączyli artyści z Włoch, Francji i Niemiec. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 100 dzieł sztuki, które wprowadzą widza w sferę wyobraźni skoncentrowanej wokół świata twórczej wyobraźni.

Organizator –  Zamojskie Towarzystwo „RENESANS” oraz Muzeum Zamojskie.
Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu Andrzej Urbański
Kurator Biennale Elżbieta Gnyp

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.