Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w MDK

W dniach 26-30.10.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbywał się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod Honorowym Patronatem Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – Jego Ekscelencji ks. Biskupa Maria Rojka.

Cykl wydarzeń zapoczątkowało „Spotkanie na poddaszu” z księdzem Witoldem Charkiewiczem – dziekanem dekanatu zamojskiego, proboszczem cerkwi Św. Mikołaja w Zamościu , poruszany temat różnic i podobieństw religii prawosławnej i katolickiej.

W dniu 29.10.2015r. (tj. czwartek) o godz. 10.00 odbylo się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom II Diecezjalnego Konkursu Fotograficznego „Sanktuaria Diecezji” oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. . Tego dnia odbywał się również Konkurs Piosenki Religijnej „Moja Wiara, Moja Miłość – Zamość 2015”.

Jury w składzie: Ks. Krystian Bordzań Dyrektor Katolickiego Radia Zamość, Pan Władysław Swacha – muzyk i Pan Marian Szewera – muzyk postanowili przyznać następujące nagrody:

Kategoria I

Tytuł Laureata: Lena Gęborys – Drużyna Harcerska „Traperski Krąg” z Suśca, opiekun: Anna Rojek

Wyróżnienie:  Zespół „Kaczuszki”- Przedszkole Miejskie Nr  14 w Zamościu, opiekunowie: Aneta Powroźnik, Alina Obrosły
Wyróżnienie: Kółko Muzyczne – Przedszkole Miejskie Nr 7 w Zamościu, opiekun: Ewa Ryń

Kategoria II

Tytuł Laureata: Zespół wokalny „Promyczki”- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Majdanie Nepryskim, opiekunowie: Małgorzata Czerwieniec, Beata Harasiuk
Tytuł Laureata: Lena Kulczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: Małgorzata Łoza

Wyróżnienie: Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa w Cześnikach, opiekun: Teresa Matejek
Wyróżnienie: Piotr Wilgos – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, opiekun: Paweł Kołodziejczyk

Kategoria III

Tytuł Laureata: Zespół wokalno- instrumentalny – Szkoła Podstawowa im. Armii Kraków w Łosińcu, opiekun: Ks. Zenon Góra
Tytuł Laureata: Dominika Radlińska – Zespół Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie, opiekun: Magdalena Antoniak

Wyróżnienie: Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju, opiekun: Konrad Biczak
Wyróżnienie: Zespół wokalny „Nine Stars”- Szkoła Podstawowa w Hucie Tarnawackiej, opiekun:  Anna Litwińczuk
Wyróżnienie: Julia Stepaniuk – Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej, opiekun: Ks. Artur Sokół
Wyróżnienie: Julia Kaczor- Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju, opiekun: Konrad Biczak

Kategoria IV

Tytuł Laureata: Zespół Wokalny – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, opiekun: Paweł Kołodziejczyk
Tytuł Laureata: Zespół Wokalny – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Telatynie, opiekun: Ks. Andrzej Bastrzyk
Tytuł Laureata: Zespół Wokalny – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, opiekun: Paweł Kołodziejczyk
Tytuł Laureata: Adriana Różańska – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, opiekun: Paweł Kołodziejczyk

Wyróżnienie: Małgorzata Różańska – Zespół Szkół w Goraju, opiekun: Krystyna Dążałowicz

Kategoria V

Tytuł Laureata: Aleksandra Gil – III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, opiekun: Anna Serafin
Tytuł Laureata: Zespół Wokalno – Instrumentalny „EARonic” – II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu, opiekun: Joanna Kołodziejczyk

Wyróżnienie: Kółko muzyczne „Śpiewać każdy może”- Zespół Szkolno – RewalidacyjnyBiłgoraj, opiekun: Karolina Bielak

Nagrodę Specjalną Pana Andrzeja Szumowskiego Dyrektora MDK Zamość otrzymał Zespół Wokalno-Instrumentalny – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, opiekun: Ks. JerzyFrankiewicz.

otorelacja Janek ios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *