Protest rolników w miejscowości Brody Małe w powiecie zamojskim

W miejscowości Brody Małe w powiecie zamojskim  trwa protest rolników, który rozpoczął się 20 lutego.

Rolnicy blokują wjazd do terminalu przeładunkowego LHS. Obecnie przy drodze dyżuruje grupa protestujących, ale droga jest przejezdna. Protest ma trwać do 10 marca 2024 roku. Protest w Brodach Małych jest jednym z wielu protestów, które odbywają się w całej Polsce. Główne protesty są na granicach w Dorohusku, Hrebennem, Zosinie, Medyce, Korczowej i Dołhobyczowie.

Rolnicy wzięli sprawy we własne ręce i protestują w obronie własnych gospodarstw, gospodarstw rodzinnych, wielopokoleniowych, gospodarstw, które produkują zdrową polską żywność i chodzi o to aby na naszych stołach był chleb z polskiego ziarna, nie z ziarna ukraińskiego.

Celem protestu jest wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy.

Rolnicy zapowiadaj, że 27 lutego odbędzie się generalny protest w Warszawie, a jeśli to nie przyniesie efektów to kolejny szykowany jest na 6 marca.

W niedzielę 25 lutego przed budynkiem OSP w Brodach Małych o godz.16.00 odbyło się spotkanie protestujących rolników z parlamentarzystami i zaproszonymi osobami. W spotkaniu uczestniczyli m.in. pani poseł  Małgorzata Gromadzka KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KW Prawi i Sprawiedliwość – Marcin Romanowski, KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni – Wiesław Różyński,  prezydent Siemianowic Śląskich –  Rafał Piech, dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, Marcin Sobczuk –  Zamojskie Towarzystwo Rolnicze, Oszukana Wieś, Marcin Gryn – Zamojskie Towarzystwo Rolnicze, Oszukana Wieś oraz był obecny Przewodniczący NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ Tomasz Obszański . Związek jest organizatorem protestu a pan Tomasz Obszański przewodniczącym zgromadzenia.

Prezydent Siemianowic Śląskich –  Rafał Piech powiedział m.in

dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *