Święta w Zamościu startują już jutro…

Premiera miejskich iluminacji w tym świetlnego labiryntu, otwarcie lodowiska czy start jarmarku….to jedne z wielu atrakcji które już od jutra czekają na zamościan.

W piątkowy wieczór (o godz. 18:00) odbędzie się premierowy pokaz świątecznych iluminacji, które pozostaną na Rynku Wielkim do końca lutego 2020 r. W programie trzydniowej imprezy m.in. uroczyste otwarcie lodowiska, warsztaty z dekoracji świątecznych dla dzieci, Moto Mikołaje, koncert zespołu Violinki ART

W ramach jarmarku odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy, najwonniejszy, najwspanialszy pierniczek o tytuł: PIERNICZKA ROKU 2019.

Celem konkursu jest: pobudzanie twórczej aktywności cukierniczej, promowanie domowych wypieków jako okazji do ponadpokoleniowych spotkań rodzinnych i sąsiedzkich, pobudzanie do aktywnego uczestnictwa w życiu Zamościa.

Kształt i wielkość piernika zależy od inwencji Wypiekających. Każdy Wypiekający może zgłosić do Konkursu jeden piernik.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie przygotowanego na Konkurs piernika w trakcie Jarmarku Świątecznego do stoiska konkursowego pierników 8 grudnia 2019 w godzinach 11.00 – 13:00.

Najbardziej wymagające i sprawiedliwe jury będzie oceniać pierniki w sposób następujący: kształt , zapach i dekoracja; w kategoriach „Pierniczek Roku” – indywidulane wypieki dla amatorów „Pierniczek Roku” – dla cukierników.

Rozstrzygnięcie Konkursu, uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi o godzinie 14:30 w trakcie Jarmarku Świątecznego w Zamościu. Do wygrania nowoczesny sprzęt AGD.

Program godzinowy znajduje się na plakacie poniżej

 (inf. UM Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *