“Spraw gwiazdkę na Święta” – Koncert wychowanków MDK Zamość

Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zorganizowały „Koncert świąteczny” pt.: “Spraw gwiazdkę na Święta”.
Koncert w wykonaniu wychowanków MDK Zamość oraz kiermasz świąteczny Caritas, na którym można było zakupić świece Caritas i stroiki odbył się 14 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Klubu Batalionowego przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu. .

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej po raz kolejny przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje paczki dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Gwiazdkę na Święta możemy też sprawić uczniom Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi na Ukrainie. Czego im brakuje na zimę wyjaśnia Aneta Tryniecka diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas., najbardziej jest potrzebna odzież, buty ,kurtki, swetry, czapki , szaliki, dla rodzin, które tam żyją nasi rodacy borykają się z biedą aby np. dzieci nie musiały chodzić w zimie w trampkach. Przypominamy, dary można składać w rejonowych oddziałach Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej lub w biurze organizacji pod adresem: ul. H. Jana Zamoyskiego 1 w Zamościu. Zbiórka potrwa do 16 grudnia.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *