Prawdziwy człowiek Renesansu w Siódemce!

wiktorSzkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, zwana przez sympatyków po prostu Siódemką, przeżywa teraz swoje historyczne chwile pełne wzruszenia i dumy. Uczeń szóstej klasy – Wiktor Wachowicz – został trzykrotnym laureatem w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium  Oświaty w Lublinie.

Ten nieprzeciętny uczeń osiągnął sukces w konkursie z przyrody, do którego przygotowywał się pod opieką Pani Marty Majewskiej, a także w konkursie z historii oraz języka polskiego,  ciężko pracując wspólnie z Panią Martą Słomianowską.

Wielkim wsparciem dla Wiktora i nauczycieli okazała się  Dyrektor Pani Alicja Dubel, która otoczyła ich życzliwością i stworzyła atmosferę sprzyjającą twórczej pracy.

Ogromny wysiłek, zaangażowanie oraz czas poświęcony na naukę zaowocował wielkim sukcesem Wiktora. Praca z tym uczniem była cudowną przygodą, ponieważ posiada on wielką ciekawość świata, zdolność analitycznego myślenia, wyciągania wniosków, zapamiętywania, a przede wszystkim ogromną pasję do poznawania otaczającego nas świata.

Wiktor jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym , w roku szkolnym 2013/2014 zdobył I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła i został niniejszym najmłodszym laureatem w historii tego konkursu. Liczne dyplomy i nagrody w konkursach recytatorskich, plastycznych , literackich oraz  historycznych  świadczą o jego ponadprzeciętnej inteligencji, pracowitości, pasji twórczej oraz kreatywności. Jednocześnie z powodzeniem realizuje się jako pasjonat muzyki, od czterech lat uczęszcza  do Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Zamościu  do klasy skrzypiec.

Czyż nie są to cechy prawdziwego człowieka renesansu?

Tekst i zdjęcie: Marta Słomianowska

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *