„Kromka Chleba Caritas” w Zamościu

Z okazji jubileuszem 25-lecia, Caritas Polska organizuje ogólnopolską akcję „Kromka Chleba Caritas”, której centralnym elementem są eventy w kilku miastach Polski.

Eventy „Kromka Chleba Caritas” odbywają się w dniach 19-20 września 2015 roku w Częstochowie, Elblągu, Wrocławiu, Szczecinie i Zamościu. W Zamościu event rozpoczął się na Rynku Wielkim o godzinie 12.00 Słowo wstępne wygłosił ks. Bp Marian Rojek, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Wydarzenie uświetniły liczne atrakcje oraz występy grup sportowych i zespołów artystycznych z terenu diecezji, zachęcające do rozwijania osobistych zdolności i aktywności społecznej. Wystąpili m.in. Michał Rycaj – Mistrz Świata we Freestyle Football, pokazy karateków – Zamojski Klub Karate Tradycyjnego, VIOLINKI – Akademia Suzuki – koncert skrzypcowy, pokaz rzemiosła artystycznego. Pyszną grochówkę przygotowało OSP Turkowice.

Program ma na celu szerzenie i pogłębianie wrażliwości na potrzeby ludzi biednych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Centralnym elementem jest ustawienie symbolicznego, dużego stołu z bochenkami i kromkami chleba, dostępnymi gratis dla każdego z przechodniów. Poczęstunek został przygotowany przez lokalnych przedsiębiorców działających w branży spożywczej oraz innych darczyńców.

Fotorelacja Mirosław Chmiel i Piotr Błażewicz

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *