Posłowie zdecydowali o reaktywacji Akademii Zamojskiej

Wielka radość 🙂 Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu RP (11.08) posłowie przed chwilą większością głosów zdecydowali o reaktywacji Akademii Zamojskiej. To historyczny moment – miasto Zamość i region otrzymują wyjątkową, prorozwojową szansę. Teraz czekamy na decyzję, podpis Pana Prezydenta RP.
Jako poseł-wnioskodawca projektu ustawy, członek Komitetu Społecznego na rzecz utworzenia tej uczelni dziękuję wszystkim tym, którzy wspierali mnie i utwierdzali w przekonaniu, że warto walczyć do końca!
Dziękuję Posłom, którzy podpisali się pod poselskim projektem ustawy i tym, którzy dziś go poparli, dziękuję za wsparcie Ministrowi Edukacji i Nauki Przemysławowi Czarnkowi, oraz samorządowcom za pozytywne pisemne stanowiska i deklaracje aktywnego wsparcia Akademii Zamojskiej składane podczas naszych spotkań. Wyrazy wdzięczności za wspólną, dobrą pracę kieruję do członków Społecznego Komitetu. Serdeczne podziękowania składam także przedstawicielom różnych środowisk, w tym naukowych oraz licznym mieszkańcom regionu za napływające od początku powstania projektu głosy wsparcia.
Apeluję o kontynuację naszej współpracy i wspólną realizację tego ambitnego projektu. /poseł Sławomir Zawiślak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.