I Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych – 12.06.2015

W dniu 12 czerwca 2015 r. w XVI-tą rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu na Rynku Wielkim odbył się I Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ku świętości z Janem Pawłem II”.

św. Jan Paweł II podczas wizyty w Zamościu 12.06.1999 r powiedział „Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku”

W godz.11.00 – 13.00 odbyło się  wspólne śpiewanie dla Ojca Świętego -Na scenie  na Rynku Wielkim w Zamościu. wystąiły dzieci i młodzieży z przedszkoli, ośrodków i WTZ z całej diecezji.

,,Mam nadzieje,  że tradycją staną się coroczne spotkania naszych środowisk na Zamojskim Rynku, gdzie będziemy mogli wspólnie radować się i zaznaczyć obecność w wspólnocie naszej diecezji.
Wiemy jak bardzo św. Jan Paweł II kochał osoby niepełnosprawne i pamiętamy, 
że sam doświadczał cierpienia w swoim życiu. Wierzymy, że ta inicjatywa będzie wspierana przez Niego z Domu Ojca w Niebie.

W tym roku oprawę Mszy świętej i program artystyczny na scenie przygotowują placówki specjalne i integracyjne z Zamościa. ” – powiedział Ks. Czesław Koraszyński, Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych.

Fotorelacja: Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *