PODSUMOWANIE SEZONU TURYSTYCZNEGO – Zamość 2017

We Wrotach Kultury w murach zabytkowej twierdzy przy ulicy Królowej Jadwigi 2 w Zamościu  o godz.17. odbyło się podsumowanie sezonu turystycznego za 2017 r..

Podsumowanie sezonu turystycznego rozpoczęło się od wystąpienie Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz Prezesa LOT „Zamość i Roztocze” Damiana Miechowicza, następnie właściciel lokalu Wrota Kultury przedstawił ofertę swojej firmy.
Jako pierwszy prelegent podsumowujący sezon turystyczny w Zamościu – informacje na temat ruchu turystycznego w obiektach muzealnych i atrakcjach Zamościa przedstawił pracownik ZOiT  – Wojciech Sachajko.
O „Funkcji Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych” powiedział Jarosław Lichacy – Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych w Polsce.  Jaka jest – „Rola Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz Informacji Turystycznych w działalności Polskiej Organizacji Turystycznej” powiedziała Liliana Topolnicka – Waszczuk  Polska Organizacja Turystyczna.
Zarys historii Informacji Turystycznej w Zamościu przedstawiła Joanna Liberacka – Duras dyr. Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej.
O „Systemie informacji turystycznej w Polsce”  wiedzę przedstawił przewodniczący Forum Informacji Turystycznej: Marcin Pałach, Tarnowskie Centrum Informacji.

Na zakończenie podsumowania sezonu turystycznego za 2017 r. odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień od Miasta Zamość, LOT „Zamość i Roztocze” oraz Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.
Prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk, dyr. Wydziału Turystyki i Promocji UM w Zamościu, Prezesa LOT „Zamość i Roztocze”  Damian Miechowicz oraz Joanna Liberacka – Duras dyr. Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej wręczyli podziękowania najbardziej aktywnym osobom, które przyczyniły się do promocji Zamościa i Roztocza.

Wyróżnienia otrzymali;  Zofia Wywrocka, Andrzej Urbański, Wiesława Zborowska – Poździk,  Mirosław Nogalski, Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich, Joanna Budzyńska, Wojciech Popko, Jacek Podkościelny.
Główne wyróżnienie – certyfikat ,, ROZTOCZANA’ otrzymała Gmina Frampol za „inwestycje w infrastrukturę turystyczną, które w znaczący sposób przyczyniły się do zwiększenia ruchu turystycznego w regionie”.

Na zakończenie podsumowania sezonu turystycznego i z okazji 25 lat powołania Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej goście mogli skosztować przygotowanego przez organizatorów tortu. Również było coś dla ,,ducha’ koncert  – śpiew Magdalena Sałamacha,

Prezesa LOT „Zamość i Roztocze” i dyr. Wydziału Turystyki i Promocji UM w Zamościu powiedział nam że….,,sezon turystyczny w Zamościu jest to okres od początku maja do końca września, ponieważ ustalone zostało, że jest to główny sezon turystyczny. Kończący się ten sezon był bardzo dobry, ponieważ 270 tyś. osób odwiedziły różne atrakcje jak; ogród zoologiczny , muzeum czy trasy podziemne, których w Zamościu nie brakuje. W ujęciu procentowym w porównaniu z rokiem 2016 tj. przeszło 11% więcej, jest to wynik dobry a nawet bardzo dobry biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję na rynku usług turystycznych w kraju. Co cieszy w tym roku to to fakt, że oba oddziały muzeum czyli Muzeum Zamojskie i Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, zanotowały bardzo duże wzrosty jeśli chodzi o ilość sprzedanych biletów. Bardzo dobrze wypada również Ogród Zoologiczny, który cieszy się również bardzo dużym zainteresowaniem bo jest to liczba odwiedzających około 200 tyś i są to przede wszystkim osoby przyjezdne. Cieszy również fakt,że ZOiT odwiedza coraz więcej turystów.Punkt ten odwiedziło od maja ponad 60 tyś osób więcej. Podobny wzrost odwiedzin turystów po informacjach z gmin, przedsiębiorcami odnotowuje zamojskie Roztocze, choć jak pamiętamy pogoda była różna. To pokazuje, że Zamość i Roztocze stają się modne  i będąc mieszkańcem Śląska czy Trójmiasta wypada przyjechać do nas.

Słabym punktem jest sezon jesienno – zimowy. W ubiegłym roku za sprawą iluminacji świetlnych udało się nam ożywić Stare Miasto, któro bardzo podobało się zarówno mieszkańcom jak i turystom, gdzie w głosowaniu internautów zostaliśmy świetlną stolicą Polski. Dzięki tej atrakcji lodowisko przed Ratuszem miało większe przychody. To wszystko zostanie utrzymane ale cały czas zastanawiamy się co zrobić aby tych przyjezdnych turystów było jeszcze więcej. Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku ma być kilku dniowy . W przyszłym roku również będzie dużo wydarzeń zarówno kulturalnych jak i sportowych ale chcemy aby te imprezy pokazywać w różnych częściach Starego Miasta.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *