Oratorium Terezjańskie rozbrzmiało w kościele Św. Brata Alberta

Dzisiaj (14 kwietnia) w murach świątyni przy ul. Dembowskiego rozbrzmiało wyjątkowe muzyczne dzieło na podstawie słów Świętej Teresy z Avila z muzyką Zbigniewa Małkowicza. Kompozycja powstała z okazji 500-lecia urodzin Świętej w 2015 roku.

Utwór wspólnie wykonali:

Zespół Muzyki Sakralnej Lumen w składzie: Marzena Małkowicz (narracja, śpiew), Aleksandra Małkowicz-Figaj (śpiew), Julia Stolpe (śpiew) oraz gość specjalny – Janusz Szrom (śpiew);

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu – przygotowany przez Annę Cios i Sławomira Szurka;

-Chór Ziemi Zamojskiej „CONTRA”  przygotowany przez Katarzynę Wasilewską;

-Chór „Noster” parafii p. w. św. Bartłomieja w Goraju przygotowany przez Dianę Adamską; oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Wszystkie słowa Oratorium pochodzą z twórczości Teresy Wielkiej. Muzyka skomponowana przez zamościanina Zbigniewa Małkowicza (na stałe mieszkającego w Poznaniu) jest bardzo różnorodna – słychać w niej wątki z epoki renesansu, motywy hiszpańskie czy dramatyczne jak chociażby „Droga Krzyża” wykonywana przez wybitnego polskiego wokalistę Janusza Szroma. Cała kompozycja jest przeznaczona dla współczesnego odbiorcy, a utwory mają charakter piosenek: wpadają w ucho i wielbią Boga.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji

Oratorium Terezjańskie rozbrzmiało w kościele Św. Brata Alberta

Oratorium Terezjańskie rozbrzmiało w kościele Św. Brata Alberta

Opublikowany przez Życie Zamościa Środa, 17 kwietnia 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *