Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty

W dniu 16 czerwca 2016 roku w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Smart School w Zamościu odbył się Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w Szachach o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Celem turnieju było wyłonienie indywidualnych i drużynowych zwycięzców Wojewódzkiego Turnieju Szkół Podstawowych na 2016 r.

Do zawodów zgłosiło się 81 uczniów z 21 szkół województwa lubelskiego. Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim, kojarzenie komputerowe. Tempo gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym zawodów był Ryszard Probola – sędzia klasy I.Wręczenia nagród dokonali Dyrektor Smart School, Pan Artur Stępniak oraz reprezentująca Lubelskie Kuratorium Oświaty delegaturę w Zamościu, Pani Maria Gruszka.

W kategorii dziewcząt wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce Michaluk Agata ze Szkoły Podstawowej w Gródku Szlacheckim
II miejsce Justyna Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie
Lubelskim
III miejsce Daria Sawa ze Szkoły Podstawowej w Fajsławicach

Wyniki indywidualne chłopców:
I miejsce Kamil Cisek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lub.
II miejsce Norbert Bukała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lub.
III miejsce Mateusz Bojczewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku

Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu. Smart School uplasował się na wysokim, piątym miejscu.

Wydarzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania dyrektora Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School pana Artura Stępniaka oraz nauczycielki szachów z tej szkoły pani Marty Gorzkiewicz. ( info.Smart School)