Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w Zamościu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony jest 5 grudnia, ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 r.

W tym roku Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej włączyło się w obchody tego dnia. 6 grudnia i zaprosiło na obchody do Zamościa Aneta Tryniecka, koordynator diecezjalny wolontariatu Caritas powiedział, spotkanie takie organizowane jest aby podziękować wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom, koordynatorom, ludziom którzy angażuję się bezinteresownie w pomocy drugiemu człowiekowi. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 10.00 w Kościele św. Katarzyny w Zamościu pod przewodnictwem ks. bp. Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka.Po mszy św. uczestnicy udali się na film pt,,DWIE KORONY”
Dwie korony to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.Ponad 600 osób zadeklarowało swój udział w świętowaniu tego dnia.

Przez trzy lata wolontariat Caritas rozwijał swoje skrzydła w poszczególnych rejonach diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Liczba wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy innym rosła z dnia na dzień, powstawały nowe Szkolne Koła Caritas i Zespoły Parafialne Caritas. W sumie w wolontariacie Caritas Diecezji zamojsko-Lubaczowskiej działa już 1703 wolontariuszy. Powołanych jest 65 szkolnych kół Caritas.

Słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w tworzenie wspólnego dzieła wolontariatu, kieruje również ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.Praca, za którą nie otrzymuje się wynagrodzenia, wynikająca z potrzeby serca jest istotnie bezcenna. Dlatego też warto pamiętać o tych, którzy poświęcając swój czas i niosą pomoc innym, nie oczekując przy tym nic w zamian.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *