Eurofolk 2019 – koncert zespołu Krywań

W pierwszym dniu 18 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego EUROFOLK Zamość 2019 po koncercie GOSPODARZE – GOŚCIOM ZPiT „Zamojszczyzna” wystąpił ,, energetyczny” zespół z Zakopanego Krywań , który dał wspaniały koncert i świetnie bawił się z publicznością.

Krywań

Ewenement na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, niezaprzeczalnie  numer jeden w swoim gatunku muzycznym, jeden z najstarszych, najlepszych i najbardziej renomowanych, zakopiańskich zespołów folkowych – najpopularniejszy polski zespół z Podhala – „KRYWAŃ”– powstał w styczniu 1973 roku przy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży” Jutrzenka” w Zakopanem.Młody zespół wystąpił na prawie wszystkich liczących się przeglądach i festiwalach skupiających czołówkę polskich grup folklorystycznych. Bardzo dynamiczny rozwój zespołu przyniósł w bardzo krótkim okresie pozytywne wyniki. Już w drugim roku istnienia, podczas Młodzieżowego Festiwalu pt. ”W rytmie ludowym”, który odbył się w Miechowie w 1974 roku zespół „Krywań” zdobywa najwyższą nagrodę festiwalu „Wierzbową Fujarkę”. 

W roku 1978 zespół „Krywań” zakwalifikował się do Drugiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki w Toruniu, gdzie znalazł się w „złotej dziesiątce”, otwierając sobie tym samym drogę do Festiwalu Piosenki Polskiej w OPOLU. Udział w Konkursie Debiutów Opolskich to początek profesjonalnej, estradowej działalności zespołu.

więcej o zespole TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.