Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – SENIORIADA 2016

1 października w Dniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyła się Ogólnopolska Senioriada – Zamość 2016.
Takie zawody skierowane były do uczestników Dziennych Domów Senior Wigor, Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu całego kraju. Celem Senioriady była integracja środowiska seniorów, wzajemna międzypokoleniowa wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów oraz promocja naszego regionu.

W konkurencjach sportowych wzięło udział około 120 zawodników z 6 ekip;
Zamojski Uniwersytet III wieku
Dzienny Dom Senior Wigor w Józefowie
Dzienny Dom Senior Wigor z Rudy Śląskiej
Stowarzyszenie Biłgorajski Uniwersytet III wieku
Dzienny Dom Senior Wigor w Zamościu
Stowarzyszenie Magiczny Ogród

Zawodnicy startowali w 8 konkurencjach: rzut do bramki rzutką, slalom, rzut w manekina, rzut do pojemników,nawijanie liny na czas, przekładanie piłeczek, rzut do kosza, kręgle.
Najstarszą zawodniczką była pani Pańkowiec Krystyna ur. w 1931 r z Józefowa, najstarszym zawodnikiem był pan Kostrubiec Mieczysław ur. w 1927 r. drużyną z najodleglejszego miejsca była drużyna z Rudy Śląskiej.

Organizator Senioriady –  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Octagon oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu . Projekt pn. „Zamość Miasto z Wigorem” współfinansowany był ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.