Maskarada okiem obiektywu

„Maski weneckie” to wyjątkowa wystawa fotografii autorstwa Witolda Miąsika, którą od dziś (6 czerwca) oglądać można w sali konferencyjnej Morandówki.

Na fotografiach zobaczyć można maski i kostiumy Teatru Muzyki i Maski “Venezia”, prowadzonego przez Beatę Wielopolską. Oryginalne stroje pochodzą z prywatnej kolekcji, której autorkami są Beaty Wielopolska i jej matka Bożena Motylewska-Wielopolska.

Teatr z przedstawieniem „Karnawał wenecki” wystąpił w Zamościu w 2009 roku podczas II Festiwalu Kultury Włoskiej.

Tajemniczy Przybysz, Doża, Dama, Arlekin, Colombina, Meduza, Requiem to tylko nieliczne z postaci które Witold Miąsik utrwalił w kadrach. Do tego wyraziste etiudy jak “Symfonia w czerwieni” czy tańczące Bębenki, które w 2009 roku tak zaciekawiły zamościan i turystów.

Na zdjęciach widać perfekcyjnie dobrane detale strojów inspirowanych współczesnym karnawałem weneckim.  Twarze postaci szczelnie zakrywają maski, które nie tylko pozbawiają postacie charakteru, ale też uniemożliwiają identyfikację. Dlatego autor wystawy zaznaczył, że nie jest to typowy portret.

Wystawę, która jest jednym z wydarzeń 12. Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura,musica e…” oglądać można do 10 lipca.

Maska wenecka – wystawa fotografii Witolda Miąsika

Maska wenecka – wystawa fotografii Witolda Miąsika

Opublikowany przez Życie Zamościa 6 czerwca 2018

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *