MAKROFOTOGRAFIA – wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej

MAKROFOTOGRAFIA to tytuł  wystawy Zamojskiej Grupy Fotograficznej, która została otwarta 17 sierpnia 2016 r., godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury

Wystawę otworzył dyr. ZDK Janusz Nowosad. Leszek Wygachiewicz, który na co dzień zajmuje się zdjęciami macro jako kurator wystawy opowiadał o poziomie wystawionych prac. Na wystawie gościli Przewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk i dyr. Wydziału Kultury Sportu: Małgorzata Bzówka .

Uczestnicy wystawy:

Kazimierz Chmiel, Mirosław Chmiel, Michał Fandysz, Bartłomiej Koprowski, Klaudia Kozyra, Krzysztof Kurzępa, Dorota Kusztykiewicz, Joanna Laskowska, Witold Miąsik, Stanisław Orłowski, Alina Ostasz, Tomasz Rybczyński, Elżbieta Saczuk, Barbara Siewień-Wszoła, Mirosław Teterycz, Leszek Wygachiewicz

Makrofotografia to przepustka do innego świata – fascynującej krainy, gdzie możemy zobaczyć to, czego nie widać gołym okiem. To niesamowite, zwłaszcza w połączeniu z bogactwem form, barw, kształtów i odmiennością mikroświatów oferowanych przez matkę naturę. Makrofotografia jest także sztuką wytrwałości i cierpliwości – czasami trzeba zrobić kilka lub kilkanaście fotografii, żeby uzyskać tę jedyną – perfekcyjną. Bywa, że staje się pasją na całe życie. A najlepsze w niej jest to, że wystarczy wyjść przed dom i już możemy przeżywać niekończącą się przygodę w świecie makro.

ZGF – grupa twórcza

Zamojska Grupa Fotograficzna – grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią oraz mieszkanie w tak pięknym mieście, jakim jest Zamość. ZGF skupia ludzi różnych profesji, w różnym wieku.
ZGF jest kontynuatorką działań „Zamojskiej Grupy Fotografików”, powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury.

Grupa działa w ramach stowarzyszenia „Kultura dla Zamościa”. Siedzibą grupy jest Zamojski Dom Kultury
Projekt Współfinansowany przez Miasto Zamość 

Organizatorzy:  Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa, Zamojska Grupa Fotograficzna, Zamojski Dom Kultury


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.