Lekkoatletyka dla każdego! – zmagania trzecioklasistów (24.09.2015)

3W czwartek 24 września stadion lekkoatletyczny Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu gościł uczniów wszystkich klas III ze szkół podstawowych, które przystąpiły do realizacji programu Lekkoatletyka dla każdego! W zmaganiach sportowych o charakterze drużynowych zabaw lekkoatletycznych uczestniczyły 12 osobowe (6 dziewcząt + 6 chłopców) reprezentacje klas III z poszczególnych szkół. Młodzi adepci lekkiej atletyki rywalizowali w następujących konkurencjach:

1.  Sztafeta płotkarsko-sprinterska
2. Sztafeta slalomowo-sprinterska
3. Bieg po drabince koordynacyjnej
4. Skoki dodawane (skok w dal z miejsca)
5. Rzut vortexem
6. Skoki na krzyżaku

W każdej konkurencji liczył się wynik całej drużyny, który był zestawiany z wynikami pozostałych zespołów. Suma punktów osiągniętych we wszystkich konkurencjach decydowała o klasyfikacji końcowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz medale, a cztery najlepsze klasy dodatkowo puchary. W pierwszej czwórce uplasowały się:

I miejsce – 3 A SP 9
II miejsce – 3 A SP 4
III miejsce – 3 A SP 8
IV miejsce – 3B SP 4

Zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejne spotkania z Lekkoatletyką dla każdego!

W wydarzeniu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 oraz 10 z Zamościa, które przystąpiły do ogólnopolskiego programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży pn. Lekkoatletyka dla każdego!

Organizatorem był Ośrodek Lekkiej Atletyki w Zamościu w składzie:
Trener główny – Janusz Stryjewski
Trenerzy – Jolanta Kunicka, Grzegorz Baj, Jerzy Bekas
przy współudziale wolontariuszy w postaci zawodników KS AGROS Zamość oraz sędziów LA z Zamościa.

W ramach programu odbywają się także zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci z klas III – VI szkół podstawowych, na które WSZYSTKICH CHĘTNYCH serdecznie zapraszamy!!!

Szczegółowych informacji udziela trener główny ośrodka w Zamościu – Janusz Stryjewski

Adres e-mail: janusz.stryjewski@lekkoatletykadlakazdego.pl
Tel. 504899315
2

Info. i foto.: KS Agros Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.