„Kształty Architektoniki” w fotografii

W miniony piątek, 17 lipca w Morandówce otwarto kolejną wystawę zorganizowaną przez Zamojską Grupę Fotograficzną Grupę Twórczą. Tym razem nie jest to wystawa członka ZGFu.

Autor wystawy – Tomasz Sobczak  – to artysta fotografik, pedagog. Mieszka i pracuje w Tarnowie. „Podróżował”przez różne dziedziny fotografii począwszy od fotografii ruchu, przez fotografię studyjną, w tym portret i akt, poprzez geometryczne spojrzenie na architekturę, po abstrakcję czy fotografię kreacyjną. Obecnie interesuje go miejsce fotografii w sztuce współczesnej. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz kilkuset zbiorowych i pokonkursowych. Pełnił funkcję kuratora, animatora i organizatora wielu wystaw i przedsięwzięć kulturalnych. Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Otrzymał odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę nadane przez prezydentów RP. Od ponad dekady pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego a w 2019 roku został członkiem zarządu Fotoklubu RP.

Wystawa prezentuje architektoniczne obiekty użyteczności publicznej przefiltrowane przez nieoczywiste spojrzenie autora. Zdjęcia pochodzą z lat 2016-2017 i były robione w różnych częściach świata. Dominują zdjęcia Chicago, ale występują też kadry z Hiszpanii, Sycylii czy Gibraltaru.

Odkrywanie geometrii w architekturze to kolejny krok autora w poszukiwaniu wyzwań fotograficznych. Inny sposób widzenia, zdawałoby się zwykłych form, uwodzi widza.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia wystawy autorstwa Katarzyny Sachajko

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *